Вчені прийшли до висновку, що такий популярний напій як яблучний сік може підвищувати ризик розвитку ревматоїдного артриту.

Ревматоїдний артрит являє собою хронічне захворювання, якому властиві біль, набряклість і скутість суглобів. Характер недуги-аутоімунний: це означає, що хвороба і її симптоми викликаються атакою імунної системи на здорові тканини тіла.

Поки не відомо в точності, що провокує подібну імунну реакцію але дослідження показують, що деякі дієтичні фактори теж можуть грати роль в її виникненні. Огляд, опублікований журналом Reumatologia, свідчить: потенційним збудником процесів, що ведуть до розвитку артриту, може бути популярний фруктовий сік – яблучний.

Автори огляду апелюють до результатів дослідження за участю 1209 дорослих добровольців віком 20-30 років. Вони кажуть, що учасники, які вживають яблучний сік не менше п’яти разів на тиждень, мали в три рази більший ризик розвитку артриту.

Також втричі можуть збільшувати ймовірність постраждати від нього наступні напої.

  • Багаті фруктозою, що містять кукурудзяний сироп.
  • Солодкі безалкогольні напої.

У свою чергу, фонд артриту рекомендує людям, що страждають артритом, включати в раціон для поліпшення свого стану продукти, що містять мононенасичені жири,»які борються із запаленням”. Зокрема, для захисту суглобів корисно регулярно вживати горіхи.