Під час хіміотерапії пацієнт повинен перебувати під пильною увагою сімейного лікаря, онколога та медичного персоналу.

Успішне лікування хіміотерапією в чомусь залежить від ретельної роботи кожної із зацікавлених сторін цього процесу: лікаря-онколога, сімейного лікаря, медичного персоналу і самого пацієнта.

Як відомо, хіміотерапія має ряд побічних ефектів, тому пацієнту необхідно уважно стежити за своїм станом, зокрема звернути увагу на такі ознаки, як підвищення температури, алергічні шкірні прояви, порушення дихання, прискорене серцебиття, запаморочення, проблеми з травленням, розлади сну, пам’яті та інші порушення. Про кожну з вищеперелічених ознак необхідно обов’язково повідомити свого лікаря.

Тут ми розповімо про найнеобхідніші дослідження, які необхідні при проведенні хіміотерапії.

Загальні клінічні обстеження

При проведенні хіміотерапії сімейний лікар пацієнта (дільничний лікар) повинен консультувати хворого протягом всього курсу лікування, особливо це стосується перших 6 – 8 тижнів лікування. Сімейний лікар повинен повідомляти онколога про всі аномальні прояви у пацієнта. Кожен з препаратів, що застосовуються в хіміотерапії, володіє своєю токсичною дією на організм, про що добре відомо медичному персоналу. Однак пацієнти, які приходять в лікарню на лікування, не завжди діляться своїми проблемами з медичним персоналом, які в свою чергу зайняті обслуговуванням великої кількості хворих. Однак інформація про болючі симптоми дуже важлива для лікаря, так як дає йому інформацію про реакцію організму на той чи інший препарат. Тому роль сімейного лікаря, якому пацієнт довіряє, дуже важлива для успішного лікування.

Сімейний (дільничний) лікар за місцем проживання пацієнта повинен проводити регулярні огляди і уважно стежити за фізичними змінами стану хворого. Крім того, в обов’язки сімейного лікаря входить призначення контрольних аналізів, які повинен пройти пацієнт.

Медичний персонал також повинен звертати увагу на зміну стану хворого, особливо це стосується проблем, що виникають з венами у зв’язку з проведенням ін’єкцій під час лікування.

Аналіз крові

Аналіз крові пацієнта повинен проводитися регулярно, особливо в перші місяці лікування. Після лікування пацієнт також повинен регулярно здавати кров на проведення відповідних досліджень. Як відомо, хіміотерапія може призводити до деяких порушень в крові, які вказують на підвищену токсичність лікування.

Електрокардіограма

Проведення електрокардіограми необхідно для контролю реакції серця на ті чи інші хіміотерапевтичні препарати. Деякі препарати роблять токсичний вплив на серцевий м’яз, але в той же час є ефективними засобами в боротьбі з пухлиною.

Для більш детальної діагностики, крім ЕКГ, також проводиться УЗД серця (Ехо-КГ). Раннє виявлення ушкоджень серця, обумовлених прийомом деяких препаратів, дозволяє лікарю підібрати оптимальну дозу препаратів, або ж ввести в схему лікування лікарські засоби, які знижують побічні ефекти.

Аналіз сечі

Регулярне проведення аналізу сечі пацієнта дозволяє оцінити роботу нирок при проведенні хіміотерапії, а також виявити наявність інфекції в сечовивідних шляхах і досліджувати ряд інших параметрів, необхідних для корекції лікування.

Спостереження за розвитком хвороби

Для пацієнта дуже важливо зрозуміти, на якому етапі онколог може точно визначити ефективність терапії. Висновки фахівців і результати обстежень дозволяють визначити подальшу тактику лікування, а також стежити за пухлиною та її можливим поширенням. У медичній практиці існує безліч різних видів висновків, які в підсумку відображають цілісну картину розвитку хвороби, і дозволяють лікарю визначитися з подальшою тактикою лікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
РАК ГОРТАНІ

ГРИБИ ПРОТИ РАКУ

МЕТАСТАЗИ ПРИ РАКУ