Як компенсувати корисні речовини, що містяться в продуктах, що викликають алергію, які правила приготування їжі слід дотримуватися?

Харчова алергія – досить поширене захворювання в ряду інших видів алергії. Основною причиною харчової алергії вважається надлишкове білкове харчування, застосування барвників, консервантів в процесі виробництва тих чи інших продуктів, а в сільському господарстві – застосування отрутохімікатів і добрив. Справжня харчова алергія значно частіше зустрічається у дітей. Список продуктів, які нерідко стають причиною алергії, достатньо широкий – це і білки яєць, і молоко, і пшениця, і риба, горіхи, шоколад, цитрусові і т.д.

Якщо ви змушені виключити ті чи інші продукти з раціону вашої дитини – алергіка, не засмучуйтеся, ви можете замінити «заборонені» на інші продукти, що містять важливі живильні речовини для росту і розвитку вашого малюка.

Алергія на молоко              

Один з найбільш поширених продуктів харчування, що викликають харчову алергію у дітей – це молоко.

У пікові періоди зростання, саме молоко є кращим джерелом багатьох поживних речовин, необхідних для мінералізації кісток і зростання. Ці речовини включають в себе: білок, кальцій, вітамін D, вітамін А, вітамін В12, рибофлавін і фосфор. Для того щоб ваш малюк отримував ці поживні речовини, необхідно ретельно вибирати продукти-замінники.

М’ясо, птиця, яйця, риба, горіхи і боби можуть легко забезпечити необхідні білки. Однак для того, щоб отримати достатню кількість кальцію, у раціоні вашої дитини має бути достатня кількість немолочних харчових джерел кальцію. Багато з цих немолочних джерел харчових продуктів не особливо подобаються дітям. Наприклад, листова зелень. Ви можете використовувати як замінник молока різні продукти, збагачені кальцієм (крупи для приготування каш, фруктові напої тощо).

Алергія на яйцяХарчування дитини-алергіка

Яйця є джерелом білка, заліза, біотину, фолієвої кислоти, пантотенової кислоти, рибофлавіну, селену і вітаміни A, D, Е і В12. Компенсувати ці поживні речовини вашій дитині допоможуть такі продукти, як: молоко, м’ясо, птиця, риба, горіхи і боби.

Селен і вітамін В12 може бути отриманий з м’яса. Фолієва кислота міститься в бобових, фруктах і зелені. Якщо ваша дитина споживає достатню кількість інших продуктів, крім яєць, він не залишиться без корисних мікронутрієнтів.

Алергія на рибу    

Риба – хороший джерело білка, містить також такі поживні речовини, як нікотинова кислота, вітаміни В6, В12, А і Е, а також фосфор, селен, магній, залізо і цинк. Якщо ваша дитина повинна уникати вживання риби, ви можете знайти ті ж поживні речовини в інших джерелах білка, таких як м’ясо, зернові та зернобобові культури.

Алергія на пшеницю

Пшениця – це зернова культура, яка теж може бути джерелом алергії. У той час як такі зернові як кукурудза, рис, ячмінь, гречка і овес, у яких немає спільних алергенних тригерів, повинні вибиратися з обережністю в якості замінників пшениці у зв’язку з можливістю перехресного запилення. Ви також можете використовувати борошно з альтернативних зернових для забезпечення тих же поживних речовин, які містяться у пшениці і використовувати крупи, збагачені вітамінними групи В, фолієвою кислотою і залізом.

Алергія на горіхи

Горіхи – хороше джерело білка в раціоні дитини. Однак якщо ваша дитина повинна уникати горіхів будь-якого типу, він не потрапляє до групи ризику, оскільки, як вже зазначалося раніше, є багато інших джерел білка. Слід зауважити, що наприклад арахіс (поширений алергенний продукт) є також джерелом ніацину, магнію, вітамінів Е і В6, марганець, пантотенової кислоти, хрому, фолієвої кислоти, міді і біотину, ваша дитина може отримати ці вітаміниі поживні речовини, вживаючи різноманітні продукти з інших груп продуктів харчування.

Правила приготування їжі

При приготуванні їжі для дитини, що страждає харчовою алергією, слід приділяти велику увагу правилам приготування їжі.

Перед приготуванням страв з картоплі і каш, необхідно попередньо замочувати картоплю і / або крупи в холодній воді (протягом 10-12 годин), для того, щоб позбутися від надлишкового крохмалю в них. М’ясо також повинно піддається особливій обробці для видалення з нього екстрактивних речовин. Для цього слід залити м’ясо холодною водою і варити протягом 30 хвилин, після чого воду, в якій м’ясо варилося, слід злити, а м’ясо залити чистою гарячою водою і продовжувати варити до повної готовності.

Також слід обмежити споживання цукру і солі дитиною. Всі страви, які ви готуєте для малюка потрібно недосолювати. Виключіть з його раціону кондитерські вироби і мед. Слідкуйте за тим, щоб дитина вживала соки, молочні та кисломолочні продукти без цукру. Не потрібно також підсолоджувати каші, які ви готуєте для малюка. Для поліпшення смакових якостей деяких страв, ви можете використовувати деякі сорти повидла (яблучне, грушеве, агрусового, а також повидло з білої сливи і білої смородини), але не забувайте стежити за переносимістю цих добавок.

Хочеться відзначити, що з віком багато дітей «переростають» свою алергію і негативна реакція на ті чи інші продукти знижується, таким чином, з часом можна розширити раціон його харчування. Але робити це слід з обережністю, зважаючи на реакцію дитини на кожен продукт.