Вважається, що зміна пози, в якій спить людина, може бути корисною, якщо є проблеми з хропінням, печія або проблеми з серцем.

Яке ж положення тіла для сну найздоровіше: на боці, животі, спині або, може бути, в ембріональній позі? Ми проводимо третину життя уві сні, і поза відіграє велику роль в тому, наскільки добре ми спимо. Більшість людей якось інтуїтивно лягають і просто засинають. Але різні положення для сну мають різні переваги.

Положення на боці – найздоровіше при печії і хропінні. Більшість дорослих людей статистично сплять на боці. Діти засипають в самих різних позах, але з віком інтуїтивно вважають за краще сон саме в такому положенні – на боці.

  • З точки зору медицини для людей з серцевою недостатністю оптимально спати на правому боці.
  • Крім того, сон на правому боці є найкращим вибором для людей, які хропуть і страждають апное.
  • При печії краще лежати на лівому боці, ця поза може розслабити сфінктер стравоходу.
Читайте також:  Дієтолог підказала, як знизити рівень "поганого" холестерину без ліків

Недоліки: положення тіла на боці уві сні швидко призводить до напруги і не підходить для людей, які страждають від болю в суглобах, спині або м’язах. Крім того, сон на боці сприяє утворенню зморшок.

Ембріональна поза. Дослідження показали, що таке положення тіла значно знижує частоту порушень дихання, проте поза ембріона абсолютно не підходить людям з болями в суглобах.

Сон на спині – добре для хребта, погано для тих, хто хропе. Таке положення тіла має найбільшу користь для здоров’я при проблемах з хребтом, спиною або суглобами. За даними клівлендської клініки, сон на спині полегшує навантаження на хребет за рахунок зменшення навантаження на суглоби. Якщо підкладати подушку під коліна це допоможе підтримувати природний вигин спини, роблячи позу більш комфортною. Положення лежачи на спині також менше сприяє утворенню зморшок.

Читайте також:  Вчені пояснили, які насичені жири становлять найбільшу небезпеку

Недоліки: сон на спині може посилювати хропіння, апное уві сні або печію.

Сон на животі – табу для маленьких дітей. Лише невеликий відсоток дорослих любить спати на животі, що й зрозуміло: дихати в такій позі важко, їжа в шлунку викликає додатковий тиск. До того ж в такому положенні підвищується частота серцевих скорочень, що може бути особливо проблематичним для немовлят і дітей ясельного віку – для них зростає ризик синдрому раптової дитячої смерті. Американська академія педіатрії категорично не рекомендує батькам дозволяти своїм дітям спати на животі.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News