Навіть при генетичній схильності до серцево-судинних захворювань людина може зберегти здоров’я, якщо вона добре спить по ночах. Висновок про це був зроблений вченими після дослідження, що проводилося в США, – про нього пише The Times.

Фахівці Тулейнського університету проаналізували дані майже 400 тисяч британців середнього віку. В першу чергу їх цікавили показники якості нічного сну і параметри стану серцево-судинної системи. Дослідники відстежили зміни в них за вісім років.

За даний період в учасників проекту сталося 7 280 інсультів і серцевих нападів. Вчені прийшли до висновку, що між якістю сну і загрозою виникнення серцево-судинних катастроф існує кореляція: у тих людей, які міцно спали ночами, значно рідше розвивалися захворювання серцево-судинного властивості. Причому даний принцип був вірний навіть щодо пацієнтів, які мали генетичну схильність до подібних порушень.

Читайте також:  Шість щоденних звичок, які погано позначаться на вашій талії

«У тих, хто міцно спав покладені 7-8 годин, ризик отримати кардіоваскулярні ускладнення був на третину менше, ніж у тих, хто скаржився на поганий сон», – констатували автори роботи.

Вчені переконані: заходи, що направляються на поліпшення якості сну, можуть допомогти запобігти більше десяти відсотків всіх захворювань судин і серця, включаючи серцеві напади та інсульти.