Вчений пояснив, в які казки про чудодійність антиоксидантів не варто вірити.

Мабуть, складно знайти людину, якій невідоме слово «антиоксиданти». Ці чудові речовини позбавляють наш організм від вільних радикалів, захищаючи тим самим від раку, і несуть суцільну користь. Розібратися з темою взявся допомогти доктор медичних наук Антон Волков. Давайте послухаємо фахівця.

Почнемо з вільних радикалів. Це не тільки зло. Наприклад, вони успішно борються з патогенними мікроорганізмами в нашому організмі. Важливо, щоб підтримувався необхідний баланс, і тут антиоксиданти незамінні. Існує кілька міфів на їх рахунок.

Міф №1. Отримати потрібну кількість антиоксидантів можна тільки приймаючи БАД.

Читайте також:  Лікар пояснив, чому потрібно відмовитися від чищення вух

Це в корені невірно і навіть небезпечно. Людина отримує достатню кількість антиоксидантів з їжею. БАДи показані у виняткових випадках, таких, як онкологічні захворювання, важкі отруєння, довгий прийом сильнодіючих ліків. В цьому випадку, призначити БАД повинен лікар. В іншому випадку, добавки можуть принести тільки шкоду.

Міф № 2. Синтетичні антиоксиданти не відрізняються від натуральних.

На жаль, зараз це тільки рекламний трюк. Ми ще не навчилися синтезувати складні хімічні речовини, ідентичні натуральним.

Міф № 3. Один в полі воїн.

Той чи інший антиоксидант в хорошому дозуванні може впоратися з вільними радикалами. Це помилка! Антиоксиданти – командні гравці, і краще справляються із завданнями в комплексі.

Читайте також:  Як зміцнити імунітет восени за допомогою продуктів: поради дієтолога

Міф № 4. Косметичні засоби з антиоксидантами роблять шкіру молодшою.

Теж рекламний трюк. Зовнішнє застосування цих речовин неефективне. Косметичні засоби можуть очищати і зволожувати шкіру, захищати її від несприятливих умов середовища. Омолоджувати шкіру такі креми не можуть.

– Складіть свою дієту правильно. Введіть в неї належну кількість овочів, фруктів, горіхів і круп, – радить Антон Волков. – Дотримуйтеся природно-здорового способу життя, і вам не знадобиться підраховувати кількість вільних радикалів і збирати армію антиоксидантів для їх ліквідації.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News