Раніше вже стало відомо, що ракові клітини дуже люблять цукор і завдяки йому дуже швидко розвиваються. Але є їжа, яка здатна запустити сам процес розвитку онкології.

Фахівці Дартмутського онкологічного центру прийшли до висновку, що їжа, багата насиченими жирами – кращий друг раку. Така їжа сприяє мутаціям, які можуть привести до раку, а також прискорює його розвиток. Але і це ще не все – велика кількість насичених жирів в їжі може погіршити стан людини, яка вже бореться з раком.

Як розповіли вчені, це пов’язано з тим, що ракові клітини використовують для свого зростання найбільш енергоємні речовини. Вони здатні поглинати велику кількість жиру, на відміну від здорових клітин. В результаті відбувається метаболічне перепрограмування клітин. Крім того, ракові клітини поглинають дуже багато простих вуглеводів.

Тому тим, хто хоче уникнути раку, варто знижувати кількість швидких вуглеводів, особливо цукру, а також насичених жирів в своєму раціоні. Зокрема, насичені жири істотно підвищують ризик розвитку раку грудей і кишечника.

Яких продуктів варто уникати в першу чергу? Всіх страв, приготованих у фритюрі, фастфуду, промислової випічки, солодощів, різних ковбас.