За її словами, дієта є «ключом» до запобігання серцевим захворюванням та серцевим нападам.

Захворювання серця та системи кровообігу є одними з головних смертельних захворювань, на них щорічно припадає близько чверті смертей.

Хоча ризик серцево-судинних захворювань може бути генетичним, він також пов’язаний із низкою факторів способу життя, які можна змінити.

До них відносяться ваш раціон, чи ви курите і скільки вправ ви регулярно робите. Маючи це на увазі, дієтолог поділилася деякими з найкращих продуктів, які слід їсти, щоб знизити ризик виникнення проблем із серцем.

«Дієта відіграє ключову роль у запобіганні серцевим захворюванням та серцевим нападам. Якщо ви знаєте про своє харчування і про те, як допомогти своєму серцю, здорове старіння стане набагато простіше. З цими доступними порадами здорове харчування та зниження рівня холестерину мають бути простими та відносно недорогими», – каже лікар-дієтолог Арефіна Олена.

Темний шоколад

Хоча темний шоколад і є чудовими ласощами, він насправді корисний здоров’ю.

«Темний шоколад чудовий, тому що він містить флавоноїди, які можуть допомогти знизити кров’яний тиск, а також зменшити запалення — багато хвороб серця зараз вважають запальними. Шукайте вміст какао у темному шоколаді понад 85 відсотків, що означає низький вміст цукру та молочних продуктів».

Овес

Тарілка вівсянки вранці може допомогти знизити рівень холестерину, який пов’язаний зі здоров’ям серця. Овес багатий бета-глюканами та розчинною клітковиною, яка може знизити рівень холестерину.

Хороший спосіб включити вівсянку до свого раціону — їсти кашу на сніданок.

«Ви можете використовувати молочні продукти або рослинне молоко і додавати всілякі добавки, такі як свіжі фрукти, насіння льону, спеції та інші горіхи та насіння, щоб зробити його ще смачнішим. Якщо ви дотримуєтеся безглютенової дієти, обов’язково купуйте безглютенову вівсянку».

Боби

За словами дієтолога, незалежно від того, чи віддаєте ви перевагу нирковій, печеній, чорній або іншим видам квасолі, їх вживання принесе вашому серцю величезну користь.

Бобові є чудовим джерелом клітковини, яка допомагає знизити рівень холестерину та тригліцеридів.

«Навіть скромна банка печених бобів має значення (якщо ви оберете ті, в яких менше цукру та солі), і ви можете посипати їх сушеним орегано або куркумою, щоб підвищити рівень поживних речовин».

Зелені овочі

Це можуть бути овочі, такі як капуста, броколі та шпинат. Вони покращать здоров’я вашого серця за рахунок збільшення кількості антиоксидантів, порадила лікарка.

Горіхи

Ще один здоровіший варіант перекушування – горіхи багаті жирними кислотами омега-3. Вони містять корисні для серця жири, багаті на омега-3 і вітамін Е, які підвищують рівень хорошого холестерину в ліпопротеїнах високої щільності і знижують рівень поганого холестерину в ліпопротеїнах низької щільності.

«Як згадувалося раніше, ви можете покласти їх у ранкову кашу та/або приготувати власну суміш, розчавити волоські горіхи та покласти поверх лосося, а також це зручна закуска, яку можна тримати під рукою, якщо ви відчуваєте голод».

Якщо ви не любите або не можете їсти горіхи, авокадо та жирна риба – ще одне гарне джерело омега-3.