Вчені з Центру досліджень Мінсільгоспу США привели дані про те, що в баклажанах міститься речовина, здатна протистояти клітинних мутацій, які ведуть до виникнення злоякісних пухлин.

Вживання страв з баклажанів підвищує стійкість організму до ракових захворювань, вважають американські фахівці. За їх словами, у складі цих овочів присутня хлорогенова кислота – речовина, здатна чинити опір дії вільних радикалів, що є окислювальними молекулами, які пошкоджують цілісні структури клітин організму.

«Хлорогенова кислота проявляє антимутагенні властивості. Тобто вона захищає клітини від мутації, протистоїть утворенню ракових клітин і росту пухлин. Завдяки їй баклажани володіють сильними антираковими властивостями», – відзначають експерти.

Крім цього, баклажани є багатим джерелом харчової клітковини, яка стимулює розвиток важливої для імунної активності мікрофлори органів ШКТ. За рахунок цього баклажани допомагають зменшувати щільність холестеринових відкладень і захищають людину від розвитку діабету 2-го типу.

Джерело: МедікФорум