Пора припинити активно спиратися на мультивітаміни. Чергове дослідження показало, що вони нічого не роблять для зміцнення здоров’я серця.

Індустрія виробництва вітамінів і мультивітамінів переживає справжній бум, і з кожним роком все нові мільйони людей купують собі ці заповітні таблетки для того, щоб приймати їх щодня. Вважається, що мультивітаміни захищають нас від цілого ряду хвороб, що загрожують життю. Проте з’являється все більша кількість досліджень, які ставлять це твердження під сумнів. Вчені з Університету Алабами в Бірмінгемі в ході аналізу інформації на 2 000 осіб, за якими спостерігали протягом 12 років, з’ясували, що прийом вітамінів не має взагалі ніякого впливу на здоров’я серця.

Автори дослідження при цьому підкреслюють, що мультивітаміни з причини їх досить активного рекламного просування дають людям помилкову впевненість у зміцненні здоров’я. Наприклад, якась людина продовжує палити і вживати шкідливу їжу, вважаючи при цьому, що прийом вітамінів захищає її від усіх можливих недуг. Дослідники стверджують, що дуже складно переконати людей, і особливо нутриціоністів-дослідників, в тому, що вітаміни і мінеральні добавки не запобігають хворобам серця.

Відзначимо, що нові вітаміни і мультивітаміни виходять на фармацевтичний ринок значно швидше і простіше, ніж традиційні ліки, які потрібно проводити через багатоступеневу систему ліцензій і дозволів регулюючих органів. Але оскільки мультивітаміни не отримують цих дозволів і не проходять через серйозні клінічні дослідження, що їхні виробники не мають права робити твердження про те, що в їх продукції є доведені наукою лікувальні властивості. Втім, більшість виробників мультивітамінів це просто ігнорують.

Джерело: МедікФорум