З деяких пір банани є одними з найпопулярніших фруктів в Україні поряд з більш традиційними яблуками або грушами. Вони містять найважливіші поживні речовини, але не позбавлені і ризиків для здоров’я.

Зокрема, банани сприяють скороченню солі в раціоні людини і вживання їм продуктів, що містять калій. Він допомагає контролювати артеріальний тиск і знижує навантаження на серцево-судинну систему. Банан середнього розміру забезпечує майже 10% добової потреби в калії. Ще в 2007 році дослідники припустили, що вживання бананів запобігає ускладненням у дітей з астмою за рахунок антиоксидантів і калію. Лабораторні дослідження показували, що входить до складу банана білок лектин запобігає зростання лейкозних клітин. Часто налягають на банани діти мали низький ризик лейкемії.

Читайте також:  Любителі риби можуть мати більш високий ризик раку шкіри

Банани також корисні для зміцнення здоров’я серця за рахунок клітковини, калію, фолієвої кислоти і антиоксидантів. Вони вберігають від каменів у нирках, їх рекомендують їсти для профілактики діабету також за рахунок клітковини, яка знижує рівень цукру в крові. Банани завдяки триптофану-корисній амінокислоті-дозволяють довше зберігати пам’ять, а також підвищують настрій.

Але деяким людям слід уникати вживання великої кількості бананів. Особливо якщо ви приймаєте бета-адреноблокатори для зниження ризику ускладнень серцево-судинних захворювань. Вони збільшують рівень калію в крові, але ж банани також містить багато калію. Нарешті, у деяких людей банани можуть викликати алергічну реакцію, а є і ті, у кого вони провокують мігрень.

Читайте також:  4 способи навернути біологічний вік назад - поради, які варто спробувати

Джерело: The Health Site