Для більшості пацієнтів з хворобою Паркінсона (ХП) характерним симптомом є рухові порушення. Однак є й інший поширений симптом, який був виділений в науковому дослідженні. Виявляється, зміни зору можуть сигналізувати про хворобу Паркінсона.

Згідно з дослідженням під керівництвом доктора медичних наук Джозі-Енн Бертранд, опублікованому в журналі Movement Disorders, зниження здатності розрізняти схожі кольори є поширеним немоторним симптомом хвороби Паркінсона, передає Express.

Вчені вивчили 66 пацієнтів з ХП без деменції і 20 здорових пацієнтів без БП. Учасники проходили тест Фарнсворта-Манселла, що визначає гостроту колірного зору. На додаток до тесту на зір суб’єкти пройшли нейропсихологічне обстеження на предмет легких когнітивних порушень, пов’язаних з хворобою Паркінсона.

Читайте також:  Лікар назвав 2 способи позбавлення головного болю без таблеток

Дослідники виявили, що когнітивні порушення через ХП значно вплинули на результати випробовуваних в тесті, а також були пов’язані зі змінами білої речовини в правій задній області мозку.

В окремому дослідженні 2011 року вчені розглядали відмінності в розрізненні кольорів у людей з ХП і у людей з есенціальним тремором (ЕТ), який має багато схожих симптомів.

“У деяких випадках важко відрізнити есенціальний тремор від хвороби Паркінсона”, – йдеться в дослідженні, опублікованому в European Journal of Neurology.

Порівнюючи 54 пацієнта з ХП, 36 пацієнтів з ЕТ і 34 контрольних, команда виявила, що у груп були різні показники тесту. Пацієнти з хворобою Паркінсона мали найвищий рівень помилок, що дозволяє припустити, що проблеми з розрізненням кольорів можуть бути немоторною клінічною ознакою хвороби Паркінсона, але не ет.

Читайте також:  Названо основні ранні симптоми раку шлунка