Стало відомо, що здоровий спосіб життя і, зокрема, правильне харчування пов’язані з повільнішим погіршенням пам’яті у людини. Результати цього дослідження було опубліковано у виданні The BMJ.

Вчені виявили, що навіть у носіїв гена аполіпопротеїну Е (АРОЕ), тобто найсильнішого фактора ризику хвороби Альцгеймера та деменції, здоровий спосіб життя уповільнює втрату пам’яті, пише Medical Xpress.

У ході дослідження фахівці вивчили дані 29 тисяч дорослих у віці 60 років і старше (середній вік – 72 роки, 49% – жінки) з нормальними мисленнєвими функціями. Брали участь ці люди в китайському дослідженні пізнання та старіння.

Виявилося, що кожен фактор здорового способу життя пов’язаний із повільнішим, ніж у середньому, погіршенням пам’яті протягом 10 років. Найсильніше на це вплинула здорова дієта, за нею йшли когнітивна діяльність, фізичні вправи.

Люди зі сприятливим чи нейтральним способом життя ризик розвитку деменції чи легких порушень мислення був у 90% і майже 30% відповідно нижче, ніж в, хто вів нездоровий спосіб життя.