Фінські вчені прийшли до висновку про те, що чорниці здатні допомогти людині подолати негативні наслідки нездорової дієти. Ці ягоди також знижують артеріальний тиск і запобігають запальні процеси в клітинах організму.

Вчені з Університету Східної Фінляндії годували частину мишей дієтою, яка містить високу кількість жиру, а частина звичайною їжею протягом трьох місяців. Деяка кількість мишей також отримувала 5-10% їжі у вигляді замороженої сушеної чорниці. За допомогою цього дослідження вчені спостерігали за впливом жирної дієти на рівень запалень в клітинах.

Запалення це натуральна імунна відповідь організму, у якої спочатку позитивну властивість. Однак у довгостроковій перспективі воно також може викликати деякі важкі стан і хвороби. Навіть низький рівень запалень може бути пов’язаний з такими хворобами, як діабет другого типу, захворювання серця, гіпертонія та інсульт.

Учені вимірювали рівень запалень, спостерігаючи за цитокінами – субстанціями, які виробляються білими кров’яними тільцями, які є частиною імунної відповіді організму. Підвищений рівень цитокінів є маркером запалення. Також автори дослідження спостерігали за кількістю цукру в крові, так як його високий рівень може призводити до ожиріння і чутливості до інсуліну. Нарешті, вони вимірювали артеріальний тиск і вагу.

Виявилося, що жирна дієта викликала у мишей додаток значної кількості ваги в порівнянні зі звичайним раціоном. Але чорниці фактично зводили нанівець запальні процеси, викликані раціоном з великим вмістом жиру, а також запобігали підвищеному артеріальному тиску. Цей вплив ягід автори дослідження пояснюють високим рівнем поліфенолів, які містяться в них , які борються з хворобами. Мова йде про специфічні поліфеноли антоцианіни – пігменти, які забезпечують голубиці і чорниці характерний колір. Вони є особливо корисними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 ПРИЧИН РЕГУЛЯРНО ХАРЧУВАТИСЯ ЧОРНИЦЕЮ

ТАКІ КОРИСНІ ЯГОДИ

МЕДИКИ НАЗВАЛИ ЯГОДИ, ЯКІ КОРИСНІШІ ПІСЛЯ ЗАМОРОЗКИ