Журавлина має безліч корисних властивостей і надає сприятливий вплив на здоров’я людини. Її можна включити до раціону заради поліпшення пам’яті та скорочення ризику розвитку деменції.

Висновки про користь журавлини робилися командою британських учених, які представляли Університет Східної Англії. В рамках своєї роботи її автори аналізували вплив чашки цієї ягоди на день на людей віком від 50 до 80 років. Дослідження пов’язано навіть з побоюваннями, що з роками кількість випадків деменції зросте.

Ліки від недоумства досі немає, тому зараз важливо шукати способи знижувати ризики розвитку захворювання та полегшити його перебіг. Експерти стежили за добровольцями протягом 12 тижнів, відстежуючи функції мозку, вміст холестерину у крові.

Сумарно до дослідження залучалися 60 людей. Поливна з них на щоденній основі з’їдала сублімований журавлинний порошок у кількості, еквівалентній 100 г свіжого продукту. Інші задовольнялися плацебо.

Виявилося, що вживання ягоди сприяло покращенню пам’яті, нормалізації роботи нейронів, кров краще надходила до мозку. Крім того, у першої групи знизилися показники поганого холестерину, що підвищує ризик атеросклерозу.

Вчені відзначають важливість дослідження, а також того факту, що позитивний ефект був помітний лише через три місяці вживання журавлини.