Ендокринолог-нутріціолог Арина Тертишна перерахувала базові елементи, без яких неможливо зберегти здоров’я та гарне самопочуття.

В нашого організму є базові дефіцити. І якщо вони не будуть закриті, лікувати будь-які хвороби марно – ефекту не буде.

«Якщо не усунути ті дефіцити, про які йтиметься далі мова, то організм не зможе нормально функціонувати. Без корекції цих дефіцитів і надалі порушуватиметься робота кожної клітини організму», — каже експерт.

Порушення цих базових дефіцитів – це ті перші тривожні сигнали, які якщо їх ігнорувати, через час призведуть до серйозних хвороб.

Отже тепер по порядку. ШКТ — важливо нормалізувати його роботу, інакше всі вітаміни та мінерали не засвоюватимуться.

Білок – якщо ви не добираєте білок з їжі, то у вас немає головного будівельного матеріалу для організму. Коригуємо та балансуємо раціон. Додаємо колаген як додаткове джерело амінокислот.

Вітамін С – важливий і потрібен для кожної клітини. Однак без збору анамнезу його не можна приймати. При запаленні в кишечнику прийом вітаміну С може лише зашкодити.

Магній бере участь у понад 1000 реакцій. Добова потреба – 400 мг. Через їжу цей мінерал дуже складно набрати, тому підключаємо додатковий прийом. Базово можна набувати хелатної форми, яка підійде всім.

Йод – профілактична доза 150 мкг. Перед застосуванням важливо перевірити стан щитовидки. Більшість є дефіцит йоду. Майте на увазі, що йодована сіль не заповнить повною мірою дефіцити.

Залізо – щоб не допустити анемії, важливо на ранніх стадіях контролювати феритин. Це подих, енергія кожної клітки. Дозування заліза призначаються після аналізу.

Вітамін Д – це не лише кальцій-фосфорний обмін. Це ще й енергія для клітин, імунопротекція тощо.