Хоча багато людей мирно помирають уві сні, це не означає, що вони просто померли від «старості».

Люди часто кажуть, що друзі та родичі померли через «старість», але це не завжди правильно з медичного погляду. Насправді вона може бути досить складною, тому «старість» так рідко вказується як офіційна причина смерті.

Імовірність виникнення проблем із здоров’ям збільшується з віком. Наші клітини перестають відновлюватися, імунна система слабшає, а організм стає пошкодженішим. Загальні проблеми включають недоумство, проблеми з серцем і високий чи низький кров’яний тиск, пише Express.

Хоча багато людей мирно вмирають уві сні, це не означає, що вони померли просто від старості.

Причина, через яку багато людей похилого віку тихо помирають уві сні, полягає в тому, що їхні системи ковтання не працюють, вони вдихають їжу, рідину, слину в легені, підхоплюють пневмонію і вмирають.

Наша рухливість погіршується з віком, а це означає, що люди похилого віку частіше падають і отримують травми. Це може призвести до госпіталізації, коли пацієнт наражається на ризик зараження, з яким він не може боротися.

У разі причиною смерті не лише старість, а й ускладнення, що виникають у результаті станів, які супроводжують старіння.

Лікарі не завжди знають точну причину смерті літньої людини, тому що у них можуть бути стани, які злегка збігаються, що може ускладнити встановлення офіційної причини.

Лікарі не повинні вказувати як єдину причину смерті літній вік — або навіть «старечий маразм» або «старечу неміч». Проте є «дуже обмежені обставини», коли це прийнятно:

• спостерігається поступове погіршення загального самопочуття та функціонування пацієнта;
• не відомо про будь-які ідентифіковані захворювання або травми, які сприяли смерті.