ГоловнаНовини Здоров'яБез глютену і 0% жиру: корисні такі продукти?

Без глютену і 0% жиру: корисні такі продукти?

На прилавках магазинів все частіше зустрічається нібито дієтичне харчування: 0% жиру, без лактози, без глютену. Вважається, що вони більш правильні, здорові. Реклама в соцмережах і на телебаченні пропагує таке харчування. Але чи так корисні подібні продукти? Розбираємося в нашому матеріалі.

Без глютену

Що таке правильне харчування?

Здорове харчування дуже часто розцінюється неправильно. Вважається, що потрібно виключити з раціону глютен, жири, особливо тварини і молочні, холестерин, цукор. Такі твердження досить спірні і викликають масу дискусій серед фахівців. Якщо немає мови про хворобу, при якій один з якихось компонентів заборонено вживати. В іншому для підтримки здоров’я досить обмежувати споживання шкідливих продуктів.

Читайте також:  Розкрито вплив тривалої відсутності сексу на організм

Причому для здорового харчування потрібно споживати і тваринний жир, і лактозу, і глютен. Кожен компонент має поживну цінність і потрібен організму.

Правильне харчування має бути збалансованим – включати в себе всі необхідні організму компоненти.

Навіщо потрібні такі продукти?

Продукти без глютену, без жиру та іншими «без» потрібні тільки тим людям, які мають непереносимість даних компонентів. Наприклад, пацієнти з лактазною недостатністю, тобто не переносять молоко і продукти з лактозою, молочним цукром. Люди з глютеновою ентеропатією не переносять білок злакових.

А ось знежирених продуктів краще уникати зовсім, причому всім людям. Навіть тим, у кого є зайва вага. Жири треба просто скоротити в раціоні, але не виключати їх повністю. Адже в іншому випадку погіршиться засвоєння кальцію, жиророзчинних вітамінів і метаболізм. Переважно вибирати продукти з 1-2% жиру, інакше можуть виникнути проблеми зі здоров’ям.

Читайте також:  Названо 6 простих правил, які допоможуть помітно покращити здоров'я

Продукти з приставкою «без» часто позбавлені необхідної людині поживної цінності. Ще одним мінусом їх вживання є те, що вони коштують дорожче за звичайні. А хіба варто воно того – втрачати власне здоров’я за свої ж гроші?

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News