За балансування гормонів відповідає ендокринна система, а їх дисбаланс призводить до серйозних ускладнень начебто депресій, ожиріння, втрати волосся і безпліддя. Ось чому важливо зберігати цей баланс усіма доступними способами.

Правильне харчування. Нездорова їжа порушує роботу ендокринної системи. Для того щоб уникнути її гіперактивності або недостатньої активності, потрібно вживати їжу з великою кількістю білків і волокон. Також скоротіть вживання вуглеводів і цукру. Молочні продукти з кофеїном можуть викликати гормональний дисбаланс, оскільки в них не вистачає антиоксидантів, зате досить вільних радикалів.

Контроль ваги. Маса тіла безпосередньо залежить від вашого харчування, і чим вона більше, тим вище ризик гормональних порушень. Втім, до цих порушень може привести і брак ваги, що доходить до рівня патології. Все це негативно позначається на метаболізмі і збільшує показники інсуліну і кортизолу.

Читайте також:  Біль та запалення у суглобах можуть провокувати здорові продукти

Регулярні фізичні навантаження. Тренування в спортзалі або на свіжому повітрі стабілізують кровотік. А завдяки цим заняттям організм посилює вироблення протизапальних гормонів. Практикуйте силові вправи, аеробіку і різного роду помірні навантаження на зразок йоги.

Зменшення рівня стресу. Коли організм піддається хронічному стресу, це негативно позначається на виробництві гормонів. Особливо збільшується рівень стресових гормонів, кортизолу та адреналіну, які необхідні нам для швидких реакцій, тобто на короткий час, але не на тривалий термін. Ось чому вкрай важливо стежити за рівнем стресу.

Здоровий сон. Коли ми спимо, наш організм видаляє токсини і виробляє перезарядку самого себе найважливішими гормонами. При дефіциті сну виробництво гормонів порушується. Через це наше тіло може стати жертвою гормональної недостатності або шкідливого надлишку гормонів.

Читайте також:  Пневмонія: NHS називає ознаки, які вказують на небезпечне запалення легенів

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News