Ці продукти містять речовини, що допомагають зберегти здоров’я мозку, захистившись від хвороби Альцгеймера і деменції. Фахівцями були визначені кращі з них, пише журнал Goodhouse.

Мигдаль. Продукт містить багато кальцію, магнію і калію – цей комплекс допомагає стабілізувати кров’яний тиск, що важливо для зміцнення здоров’я мозку.

Авокадо. Повний мононенасичених жирних кислот і вітаміну Е, корисних для здоров’я мозку.

Волоський горіх. Один з кращих видів горіхів для мозку – їх вживання сприяє когнітивної активності, покращує результати тестів на інтелект. Альфа-ліноленова кислота (ALA), що належить до жирних кислот омега-3, ефективно покращує стан судин, що живлять центральний орган нервової системи.

Читайте також:  Чому темніє в очах при підйомі з дивана

Ягоди. Їх головна цінність – природні рослинні пігменти флавоноїди, що володіють антиоксидантним ефектом. Дослідження показують: флавоноїди допомагають людям зберігати з віком активну когнітивну діяльність мозку.

Капуста. Хрестоцвіті овочі, до яких відносяться капустяні, багаті вітаміном С, селеном, фолатами, калієм, мають протизапальну дію. Вживання різних видів капусти підтримує здоров’я мозку, захищає від вікового уповільнення когнітивних функцій. Рослинний продукт містить речовини глюкозинолати, що захищають від пошкоджень кровоносні судини мозку.

Палтус. Для збереження здоров’я мозку до глибокої старості організм повинен отримувати вітамін B12, який можна знайти тільки в продуктах тваринного походження. Палтус-один з найкращих його джерел (20% денної норми): додатково він насичений вітамінами D і В6.

Читайте також:  6 продуктів, які зроблять вас ще голоднішими

Квасоля. Бобові входять в список кращих продуктів, багатих вітамінами групи в, вкрай важливими для підтримки здоров’я нервової системи. Відомо, що ризик розвитку хвороби Альцгеймера підвищується через зростання рівня гомоцистеїну в організмі. Фолати, якими насичена квасоля, знижують концентрацію небезпечного для мозку речовини.

Карі. Згідно з дослідженням, опублікованим в Stem Cell Research & Therapy, люди, які їдять каррі раз на місяць, краще справляються з розумовими тестами, ніж ті, хто ніколи його не їсть. В Індії, де даний продукт вживається повсюдно, літні люди страждають від хвороби Альцгеймера набагато рідше, ніж в США.

Ячмінь. Рясніє вітамінами групи В, а також клітковиною, – компонентами, які знижують рівень холестерину і тим самим покращують здоров’я мозку.

Читайте також:  Названо 3 основні симптоми захворювання раку печінки

Зелений чай. Багато переваг зеленого чаю обумовлені дією його поліфенолу EGCG. Недавнє дослідження, опубліковане в журналі Phytomedicine, доводить: зелений чай відіграє істотну роль в поліпшенні пам’яті, уваги і роботи мозку.

Кава. Надає здоровий стимулюючий ефект центральної нервової системи. Любителі напою захищають себе від зниження когнітивних функцій.