Дослідження довело, що безглютенова дієта є абсолютною марною тратою грошей і часу. А неприємні симптоми у людей, які не мають целіакії, викликаються зовсім іншою речовиною, але не глютеном.

Глютеном називають клейкий білок, який забезпечує хлібу і борошняним виробам характерну консистенцію. В останні роки продажу безглютенових продуктів харчування постійно розвиваються, і не в останню чергу це відбувається через те, що багато людей вважають себе нездатними до перетравлювання глютену. Будь-який сучасний лікар скаже про те, що глютен, який міститься в пшениці та деяких інших злаках не представляє жодної проблеми для здоров’я для 99% населення. У 1%, що залишився відзначається целіакія – тяжка імунна реакція навіть на дрібні дози глютену, що призводить до запальних процесів в кишечнику і таким симптомом, як здуття, біль і діарея.

Якщо людина не страждає від целіакії, то ніякого сенсу в продовженні безглютенової дієті немає, особливо якщо врахувати, що безглютенові продукти харчування приблизно в чотири рази дорожче. Але чому деяким людям, які не мають целіакії, безглютенова дієта все одно допомагає? Експерти згодні, що виключення глютену може поліпшити симптоми навіть у тих, хто не страждає від целіакії, але зовсім з іншої причини, як тепер стало відомо. Вчені з Університету Осло в Норвегії спостерігали приблизно за 60 людьми, яких попросили дотримуватися безглютенової дієти. Ні в кого з них не було целіакії. При цьому учасники експерименту дотримувалися трьох різних видів харчування протягом 7 днів. В ході першого раціону вони отримували глютен, в ході другого вживали різновид цукру під назвою фруктан, і в ході третього – не отримували ні того, ні іншого. Усі ці компоненти містилися в батончиках мюслі.

Результати експерименту показали, що саме фруктан, а зовсім не глютен викликав значну кількість здуття та інших шлунково-кишкових симптомів. Іншими словами, мова може йти не про чутливість до глютену, а про реакції організму саме на фруктан.

Джерело: МедікФорум