Лор розповіла, як швидко і просто можна позбутися закладеності носа в домашніх умовах.

Закладеність в носі і постійне висмаркування – справжня катастрофа. Коли з носа тече або ж він зовсім не дихає, складно радіти життю. Крім того, це може спровокувати серйозні захворювання «вуха-горла-носа».

Часто трапляється, що під рукою немає аптечних засобів, щоб промити назальні проходи. Щоб допомогти вирішити цю проблему, лікар-отоларинголог Марія Кузнєцова дала кілька порад, які допоможуть позбутися від нежиті в домашніх умовах:

1. Зволожите повітря в квартирі. Якщо у вас немає спеціального обладнання, покладіть на гарячу батарею мокрий рушник.

2. Пийте будь-який напій, головне, щоб він був теплий.

3. Зробіть точковий масаж носа: дві хвилини за допомогою пари пальців помасажуйте точки між бровами, а потім між носом і губою.

4. Прийміть гарячу ванну, якщо немає підвищеної температури. Водні процедури розслаблять організм, а пар послужить інгаляцією для носа. В кімнаті, де ви купаєтеся, теж має бути тепло.

5. Через часте протирання хусткою під носом може з’явитися невелика припухлість. Нанесіть на серветку ефірну олію і вдихайте приємний аромат протягом декількох хвилин. Це допоможе прочистити ніс і зняти запалення.

6. Поїжте гостру їжу. Нежить посилиться, але через це ніс і пазухи ефективніше очистяться.

– Ці поради ефективні. Але не можна лікуватися тільки ними. Якщо нежить супроводжується підвищенням температури тіла і головним болем, негайно звертайтеся до лікаря. Крім того, довгий нежить – також поганий симптом. Не займайтеся самолікуванням і не запускайте хворобу, – радить лікар.