Зовні абсолютно нешкідливі виразки в роті не можна ігнорувати , якщо вони довго не гояться. Ця жінка зрозуміла справедливість даної рекомендації на власному досвіді.
 
34- річна англійка Наталі Харлі довгий час не звертала уваги на виразку в роті , незважаючи на те , що вона не затягувалася більше 6 тижнів . Жінка не бачила в цьому нічого дивного чи тривожного , і такої ж думки дотримувався лікар загальної практики. Але з часом ранка на язиці ставала все більш болючою. Вона виникла незабаром після того , як мати Наталі померла від раку , і жінка списувала виразку в роті на стрес.
 
Під час профілактичного огляду у стоматолога Наталі попросила лікаря подивитися на турбувавшу її виразку. Дантист запитав , як давно вона з’явилася , і відповідь пацієнтки йому відразу не сподобалася. Виявляється , будь-яка виразка в роті повинна гоїтися протягом 2 тижнів максимум. Незабаром Наталі була спрямована на огляд іншого лікаря , а потім і в іншу лікарню . До того часу їй вже доводилося приймати болезаспокійливі , так як виразка боліла все сильніше.
 
Лікар діагностував у жінки сквамозно – клітинну карциному – різновид раку ротової порожнини. Зазвичай ця хвороба вражає людей старше 58 років. Наталі готувалася до банальної операції з видалення виразки , а в підсумку позбулася частини язика , пройшла через хіміотерапію і опромінення . Потім виявилося , що злоякісні клітини потрапили в легеню , і її необхідно видалити. Операція призначена на кінець цього місяця . Якщо вона не буде проведена , то Наталі залишиться жити всього кілька місяців , як вважають лікарі.
Жінка знає , що шанси перемогти хворобу у неї мінімальні, але вона хоче на своєму прикладі врятувати життя і здоров’я інших людей . Тому і закликає звертати особливу увагу на здоров’я порожнини рота , адже деякі ознаки раку ротової порожнини ми можемо ігнорувати дуже довго.

Читайте також:  Лікарі порадили не починати день із чашки кави