У сезон застуд часник постійно рекомендується до вживання. Відомо, що цей продукт володіє бактерицидними властивостями і може стимулювати активність імунітету. Але чи означає це, що часник потрібно їсти всім без винятку?

Всі вважають часник корисним, але не зайве пам’ятати, що в деяких випадках він може і шкодити. Важлива властивість часнику в тому, що він зміцнює імунну і серцево-судинну системи. У той же час, деякі види хронічних захворювань часник здатний тільки загострити.

Зокрема, краще не їсти часник, якщо є захворювання шлунково-кишкового тракту, а саме – гастрит, виразка шлунка, панкреатит, холецистит, камені у жовчному міхурі, хвороби печінки. Не слід вживати часник і при деяких проблемах з кишечником, а саме при діареї, оскільки часник загострює в кишечнику запальні процеси.

Часник впливає навіть на очі: в ньому є речовини, які можуть викликати неприємні відчуття в слизової очей. Можливо, тому часник лікарі зазвичай не рекомендують людям із захворюваннями очей.

Крім того, часник має властивість знижувати тиск і з цієї причини людям з гіпотонією слід вживати даний овоч з великою обережністю. Якщо ж є якісь хронічні недуги нирок, слід пам’ятати: в часнику містяться речовини, здатні негативно вплинути на функції виводять систем.

Джерело: МедікФорум