Багато факторів можуть грати роль у тому, наскільки добре людина спить, включаючи характер її спальні та її психічне здоров’я. Дієта також може грати певну роль у підготовці організму до відпочинку, оскільки деякі продукти ефективніші, ніж інші.

Експерт зі сну Жасмін Лі з Eachnight каже, що банани можуть допомогти людині добре виспатися.

«Банани добре відомі тим, що містять калій, а також багаті магнієм, вітаміном B6 та білком. Ці поживні речовини допомагають виробляти гормони сну серотонін та мелатонін, які допомагають вам заснути».

Лі додає, що банани допомагають підвищити рівень гормонів сну, оскільки вони містять амінокислоту триптофан, чим «допомагають виробляти серотонін, який є нейротрансмітером, який сприяє розслабленню, уповільнюючи передачу повідомлень нервовим клітинам».

Хоча банани є потужним джерелом триптофану, вони найбільш відомі як джерело калію. За словами Лі, калій може допомогти організму декількома способами.

Один із таких способів – «допомагаючи розслабити м’язи. Коли у вас низький рівень калію, ваші м’язи стають жорсткими, що спричиняє м’язові судоми та спазми, що порушують добрий нічний сон», — каже Лі.

Крім того, калій також допомагає знизити кров’яний тиск, «розслаблюючи кровоносні судини та покращуючи кровообіг. Споживання калію також знижує навантаження на нирки та допомагає виводити зайвий натрій із організму».

Ще один вітамін, що міститься в бананах, це магній.

«Магній впливає на гіпоталамус, частину мозку, яка контролює гіпофіз та надниркові залози. Коли рівень магнію низький, ці залози збільшують вироблення гормонів стресу, що змушує людей відчувати занепокоєння».