Вчені-сомнологи з університету Уппсали (Швеція) заявили про те, що депривація сну для жінок небезпечніша, ніж для чоловіків, але самі жінки не усвідомлюють цього. На думку дослідників, робота і діяльність, пов’язана з необхідністю спати вночі, вкрай руйнівно позначається на жіночому організмі.

Шведські фахівці поставили експеримент на групі з 24 осіб, чоловіків і жінок. Після ночі повноцінного сну і після безсонної ночі учасники проходили тести, що вимагають від них концентрації уваги і запам’ятовування (зокрема, було необхідно запам’ятовувати складні цифри). Підсумки цих дослідів, за словами вчених, здивували їх самих.

Зокрема, виявилося, що безсонна ніч практично не впливала на робочу пам’ять чоловіків, – вони запам’ятовували цифри приблизно однаково, як виспавшись, так і ні. У жінок картина була зовсім іншою. Після безсонної ночі їх увага та пам’ять були набагато слабкішими, ніж коли їм вдавалося висипатися.

Читайте також:  Ці п'ять недорогих продуктів зміцнять імунітет

«Важливо, що самі жінки не помічали погіршення своїх розумових здібностей. Це означає, що, наприклад, при змінній 24-годинній роботі у жінок серйозно підвищується ризик помилок і нещасних випадків», – заявили автори проекту.

На їхню думку, в подібних обставинах особливо сильно можуть страждати молоді жінки, які змушені виконувати роботу, що вимагає концентрації і пам’яті, в умовах депривації сну.

Раніше вже повідомлялося, що жінки в два рази частіше, ніж чоловіки, страждають безсонням. На якість сну у жінок можуть впливати фази менструального циклу, а також материнство (жінки змушені чуйно спати в силу турботи про дітей, які ночами можуть плакати і хотіти їсти).

Читайте також:  Вчені назвали симптоми, які з'являються за місяць до інфаркту

Джерело: MedikForum