Американські вчені з університету Сан-Дієго провели дослідження, щоб з’ясувати, як впливає куріння кальяну на організм курців і некурящих людей. Вони встановили, що під впливом диму в організм потрапляє підвищена кількость бензолу, що в два рази підвищує ризик виникнення деяких видів ракових пухлин, у тому числі лейкозу.
 

 
Група американських вчених довела негативний вплив кальяну на організм людини. При курінні кальяну людина вдихає бензол, який відноситься до першої групи (найнебезпечнішої) токсичних елементів. Як повідомляють у ВООЗ, не існує його безпечного рівня впливу. Тому дим від кальяну, який є джерелом бензолу, підвищує ризик розвитку лейкемії.
 
До таких висновків фахівці прийшли після дослідження за участю 208 осіб. Половина випробовуваних курила кальян в закритому приміщенні, а інші просто в цей момент знаходилися поруч. Таким чином вчені створили природні умови, коли дим поширюється по залу і впливає на організм як курящих, так і некурящих гостей закладу. Після експерименту були проаналізовані результати взятих проб на рівень в крові учасників SPMA-кислоти, тобто метаболіту бензолу. У тих, хто курив показники збільшилися в 4,2 рази, у некурящих – в 2,6 рази.

«Куріння тютюну через кальян припускає використання палаючого вугілля, необхідного для нагрівання посудини. Вдихаючи велику кількість диму від деревного вугілля, в організм потрапляють продукти його горіння – токсичні речовини і канцерогени. Так як рівня безпечного впливу бензолу немає, необхідно ввести обмеження на куріння кальяну в громадському місці, – коментує результати свого дослідження Нада Кассем, заступник директора центру поведінкової епідеміології і громадського здоров’я університету Сан-Дієго.

Отримані дослідниками дані говорять про те, що кальян не є безпечною альтернативою паління сигарет. Його дим також містить токсичні речовини, які можуть викликати рак легенів, лейкоз, захворювання серця та інші серйозні проблеми зі здоров’ям.

Читайте також:  Лікарі попередили про смертельну небезпеку опалого листя

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КАЛЬЯН: ШКОДА І КОРИСТЬ

ВЧЕНІ США ВИКРИЛИ КАЛЬЯН