ГоловнаНовини Здоров'яКуріння кальяну викликає лейкемію

Куріння кальяну викликає лейкемію

Американські вчені з університету Сан-Дієго провели дослідження, щоб з’ясувати, як впливає куріння кальяну на організм курців і некурящих людей. Вони встановили, що під впливом диму в організм потрапляє підвищена кількость бензолу, що в два рази підвищує ризик виникнення деяких видів ракових пухлин, у тому числі лейкозу.
 
куріння кальяну
 
Група американських вчених довела негативний вплив кальяну на організм людини. При курінні кальяну людина вдихає бензол, який відноситься до першої групи (найнебезпечнішої) токсичних елементів. Як повідомляють у ВООЗ, не існує його безпечного рівня впливу. Тому дим від кальяну, який є джерелом бензолу, підвищує ризик розвитку лейкемії.
 
До таких висновків фахівці прийшли після дослідження за участю 208 осіб. Половина випробовуваних курила кальян в закритому приміщенні, а інші просто в цей момент знаходилися поруч. Таким чином вчені створили природні умови, коли дим поширюється по залу і впливає на організм як курящих, так і некурящих гостей закладу. Після експерименту були проаналізовані результати взятих проб на рівень в крові учасників SPMA-кислоти, тобто метаболіту бензолу. У тих, хто курив показники збільшилися в 4,2 рази, у некурящих – в 2,6 рази.

«Куріння тютюну через кальян припускає використання палаючого вугілля, необхідного для нагрівання посудини. Вдихаючи велику кількість диму від деревного вугілля, в організм потрапляють продукти його горіння – токсичні речовини і канцерогени. Так як рівня безпечного впливу бензолу немає, необхідно ввести обмеження на куріння кальяну в громадському місці, – коментує результати свого дослідження Нада Кассем, заступник директора центру поведінкової епідеміології і громадського здоров’я університету Сан-Дієго.

Отримані дослідниками дані говорять про те, що кальян не є безпечною альтернативою паління сигарет. Його дим також містить токсичні речовини, які можуть викликати рак легенів, лейкоз, захворювання серця та інші серйозні проблеми зі здоров’ям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КАЛЬЯН: ШКОДА І КОРИСТЬ

ВЧЕНІ США ВИКРИЛИ КАЛЬЯН