Іноді засипання вночі може бути проблемою. Вважається, що третина дорослих хоча б раз у житті стикалася з тією чи іншою формою безсоння. Хоча не існує жорсткого та швидкого правила про те, чому в когось можуть бути проблеми зі сном, загальновизнано, що стрес та занепокоєння відіграють певну роль.

Один експерт вважає, що те, як ми дихаємо, може мати ключове значення, коли йдеться про зниження стресу та занепокоєння. Невролог Олександра Альохіна, ділиться вправою 4-7-8, яка, за її словами, є «природним транквілізатором».

«Дихальна вправа 4-7-8 надзвичайно проста, майже не вимагає часу, не вимагає обладнання і може виконуватися будь-де. Схеми дихання відіграють роль у нашій вегетативної нервовій системі, яка регулює частоту серцевих скорочень, м’язову напругу, мотивацію та інші аспекти розслаблення чи збудження. У той час, як швидке поверхневе дихання може викликати почуття занепокоєння, глибоке повільне дихання може заспокоювати», – каже Альохіна.

Щоб виконати метод 4-7-8, зробіть наведені нижче дії.

Повністю видихніть через рот, промовляючи свистячий звук. Закрийте рота і спокійно вдихніть через ніс, рахуючи в думці до чотирьох. Затримайте дихання, рахуючи до семи. Повністю видихніть через рот, видаючи свистячий звук, рахуючи до восьми.

Це один цикл дихання. Тепер знову вдихніть і повторіть цикл ще тричі, всього чотири цикли.

“Ця дихальна вправа є природним транквілізатором для нервової системи”, – додала невролог.