Спинний спазм – це коли м’язи спини рефлексивно скорочуються. Велику частину часу це відбувається в нижній частині спини. Деякі з можливих причин м’язових спазмів, а також сильний біль включають роздратування або пошкодження нервів, зв’язок та м’язів спини.

Більшість людей, у яких частий біль у спині, помітять сильне скорочення м’язів, що супроводжується болем. Також можна відчути напругу м’язів або вузлів на спині. Рефлексивні м’язові скорочення зазвичай відбуваються відразу після травми, але вони також можуть затримуватися на кілька годин або днів, перш ніж пройдуть. Ми з’ясували, що робити, якщо у вас судоми або біль в області попереку або ніг.

Причини судоми в нижній частині спини

Часто перший крок до боротьби з судомою нижній частині спини – це зрозуміти причину вашої конкретної ситуації. Ось лише деякі з найбільш поширених причин, які можуть призвести до цих спазмів або болю.

1. Травма в аварії або спорті.

Одним з найбільш поширених тригерів гострих судом у нижній частині спини є травма. Травму можна отримати з-за неправильного нахилу, неправильного виконання вправи, гордовитим заняттям спортом або нещасного випадку, і ці травми можуть призвести до пошкодження м’язів і зв’язок.

2. Пошкодження нервових тканин

Якщо ваші судоми в попереку викликані пошкодженням нервів, вони часто будуть супроводжуватися додатковими симптомами, включаючи поколювання, печіння або оніміння в спині. Ці відчуття можуть навіть доходити до ніг. Судоми виникають з-за пошкодження нерва, а деякі можуть з’явиться з-за звуження хребетного каналу по мірі старіння, перелому у хребцях, спондилолістезу або спондилолізу. На жаль, судоми в нижній частині спини з-за таких причин, складніше лікувати.

Читайте також:  Лікар назвав простий спосіб знизити ризик зараження грипом
3. Інші причини

Існує ряд інших умов або проблем, які можуть призвести до судом в попереку, включаючи анемію, діабет, гормональні порушення і проблеми в нирках. У деяких випадках істотний дефіцит мінералів (особливо магнію і калію) може погіршити судоми. Кінцевою можливою причиною є зневоднення або побічні ефекти ліків.

Лікування судом у попереку

Домашні засоби для зменшення болю в попереку можна використовувати самостійно, без консультації з фахівцем.

Охолодіть область судоми. Після отримання травми, збільшення кровотоку, а також набряклість можуть збільшити ваш біль. Коли ви застосовуєте холодний компрес у цьому районі, це мінімізує набряк і ваш біль. Зазвичай це буде ефективно після того, як ви вперше відчуєте спазм.

Нагрійте область судоми. Кращим джерелом тепла, яке можна використовувати, є вологе тепло, тепло буде працювати, щоб розслабити будь-які напружені м’язи. Ви повинні застосовувати теплий компрес після холодного. Інший варіант – просто прийняти гарячий душ або ванну. В ідеалі ви повинні використовувати теплий компрес протягом 15 хвилин кожні чотири години, поки ваш спазм не зникне. Якщо з якоїсь причини тепло збільшує ваш біль, негайно припиніть процедуру і спробуйте холодний компрес.

Читайте також:  Лікарка розповіла як відрізнити гострий і хронічний синусит за симптомами

Відпочивайте і розслабтеся. Вам необхідні два дні відпочинку після травми в попереку, і це особливо необхідно у випадках, коли біль викликаний травмою м’язів. Спокій, допоможе прискорити процес загоєння травми м’язів. Під час розслаблення не забудьте завжди підтримувати певну мобільність, необхідно рухатися ходити по кімнаті, це прискорить процес загоєння. Під час ходьби уникайте згинання або скручування хребта, оскільки це може погіршити ваші симптоми.

Виберіть зручну позицію. Досить складно знайти комфортне положення при судомах в нижній частині спини. Спробуйте підняти ноги, використовуючи подушки (або стілець для ніг, якщо ви сидите). Іноді допомагає підняти коліна, щоб вони були вище ваших стегон. Ви також можете лягти на рівну поверхню і підняти ноги з колінами під кутом в 90 градусів.

Робіть вправи на розтяжку. Якщо вам потрібно рухатися, спробуйте зробити нескладні вправи, такі як ходьба або підйом по сходах. Рухи, які не викликають напруги, зміцнять вашу нижню частину спини, допомагаючи загоєнню.

Лікування судом ніг

Використовуйте ліки тільки за призначенням лікаря. Не варто купувати медикаментозні засоби, які прописали вашим знайомим або ті, що рекламують по телевізору. Тільки лікар зможе вирішити, який препарат може допомогти в вашому випадку. Багато лікарів рекомендують приймати знеболюючі препарати, такі як ібупрофен і напроксен. Якщо у вас сильний біль, лікар може призначити міорелаксанти на короткостроковій основі. Він також може призначати трициклічні антидепресанти. Велику частину часу ваш лікар буде призначати нестероїдні протизапальні препарати, так як вони сильніше, ніж ібупрофен та інші знеболюючі.

Читайте також:  Надмірний прийом мелатоніну може спричинити 4 проблеми зі здоров'ям

Відвідайте фізіотерапевта. Хіропрактик або фізіотерапевт може використовувати методи впливу на м’язи, тепло або ультразвук для боротьби зі спазмами. Потім переходять на вправи, які допомагають зміцненню м’язів спини і покращують гнучкість. Деякі люди також помітили, що голковколювання допомагає від судом і болю.

Застосовуйте ін’єкції. Ін’єкції кортизону можуть допомогти вам позбавитися від болю на кілька місяців, і це особливо необхідно, коли біль нестерпний.

Хірургічне лікування

У важких випадках ваш лікар може запропонувати операцію. До операції зазвичай вдаються лише в крайньому випадку, коли лікар упевнений в причині судом нижній частині спини.

Поради щодо профілактики нижніх судом

Дотримуючись конкретних порад, ви можете допомогти запобігти спазми в попереку і загальну біль в цьому районі. Ці методи також можуть допомогти знизити рівень болю.

Що зробити, щоб не боліла спина?

  • Кинути палити.
  • Уникайте взуття на високому каблуці.
  • Сон на твердій поверхні.
  • Підтримувати правильну поставу.
  • Схуднути (якщо надмірна вага).
  • Вправи м’язів спини і живота.

Якщо біль гострий, то краще не займатися самолікуванням і звернутися до фахівця, який правильно діагностує біль і підбере індивідуально під вас лікування.