Вітамін E відомий своїми потужними антиоксидантними властивостями, які допомагають зменшити пошкодження вільними радикалами і захистити клітини організму. Крім цього, речовина активно використовується для підтримки здоров’я шкіри, волосся та імунної системи.

Щоб уникнути дефіциту вітаміну Е рекомендується правильно харчуватися. Лікарі попереджають, що рішення про прийом добавок повинно прийматися виключно фахівцем, оскільки вони можуть викликати серйозні ускладнення.

Знайти Вітамін Е можна в різних продуктах. Найбільше його містять горіхи і насіння, такі як мигдаль і насіння соняшнику, арахіс і арахісове масло, цільне зерно, масла на рослинній основі, особливо оливкова і соняшникова, листові овочі, яйця, збагачені злаки, ківі, манго.

Як повідомляє HealthLine, основна проблема добавок вітаміну полягає в тому, що якість інгредієнтів в них визначити складно. Навіть якщо БАД відомого бренду, є ймовірність, що він може заблокувати або посилити дію інших ліків, в тому числі антикоагулянтів, антиагрегантів, симвастатину, ніацину і хіміотерапевтичних препаратів.

Крім того, з прийомом БАДів неясно, який саме вітамін E надходить в організм. Наприклад, деякі добавки містять тільки один тип вітаміну, тому найкраще отримувати речовину з різних джерел їжі. Згідно зі встановленими нормами, дорослим і дітям старше 14 років в день потрібно 15 мг вітаміну Е.

Що стосується симптомів його нестачі, то найчастіше дефіцит стає результатом основного захворювання. Вся справа в тому, що воно не дозволяє організму адекватно засвоювати жири, в тому числі жиророзчинні поживні речовини. До таких станів відносяться:

1. хронічний панкреатит
2. дерматити шкіри рук
3. холестаз
4. кістозний фіброз
5. первинний біліарний цироз
6. Хвороба Крона
7. синдром короткої кишки
8. ретинопатія (судинні порушення сітківки ока)

У деяких випадках дефіцит вітаміну Е є результатом рідкісного генетичного стану, відомого як атаксія. Воно впливає на м’язову функцію і координацію.