Вітамін E відомий своїми потужними антиоксидантними властивостями, які допомагають зменшити пошкодження вільними радикалами і захистити клітини організму. Крім цього, речовина активно використовується для підтримки здоров’я шкіри, волосся та імунної системи.

Щоб уникнути дефіциту вітаміну Е рекомендується правильно харчуватися. Лікарі попереджають, що рішення про прийом добавок повинно прийматися виключно фахівцем, оскільки вони можуть викликати серйозні ускладнення.

Знайти Вітамін Е можна в різних продуктах. Найбільше його містять горіхи і насіння, такі як мигдаль і насіння соняшнику, арахіс і арахісове масло, цільне зерно, масла на рослинній основі, особливо оливкова і соняшникова, листові овочі, яйця, збагачені злаки, ківі, манго.

Читайте також:  Зміни у стані нігтів можуть виявитися сигналом про розвиток діабету

Як повідомляє HealthLine, основна проблема добавок вітаміну полягає в тому, що якість інгредієнтів в них визначити складно. Навіть якщо БАД відомого бренду, є ймовірність, що він може заблокувати або посилити дію інших ліків, в тому числі антикоагулянтів, антиагрегантів, симвастатину, ніацину і хіміотерапевтичних препаратів.

Крім того, з прийомом БАДів неясно, який саме вітамін E надходить в організм. Наприклад, деякі добавки містять тільки один тип вітаміну, тому найкраще отримувати речовину з різних джерел їжі. Згідно зі встановленими нормами, дорослим і дітям старше 14 років в день потрібно 15 мг вітаміну Е.

Що стосується симптомів його нестачі, то найчастіше дефіцит стає результатом основного захворювання. Вся справа в тому, що воно не дозволяє організму адекватно засвоювати жири, в тому числі жиророзчинні поживні речовини. До таких станів відносяться:

Читайте також:  Вчені дізналися причини залежності від їжі

1. хронічний панкреатит
2. дерматити шкіри рук
3. холестаз
4. кістозний фіброз
5. первинний біліарний цироз
6. Хвороба Крона
7. синдром короткої кишки
8. ретинопатія (судинні порушення сітківки ока)

У деяких випадках дефіцит вітаміну Е є результатом рідкісного генетичного стану, відомого як атаксія. Воно впливає на м’язову функцію і координацію.