З’єднання віагри і однією з вакцин проти грипу проявило серйозний лікувальний ефект в боротьбі з метастазами раку, повідомив журнал OncoImmunology.

Група вчених з Університету Оттави зробила висновок про те, що комплекс на основі віагри може відчутно допомагати у вирішенні проблем з імунітетом, з якими часто стикаються пацієнти після видалення пухлин. За словами співавтора проекту Ребекки Ауер, якщо створений фахівцями «коктейль» з віагри і вакцини успішно витримає клінічні випробування, – то може стати першим у своєму роді лікарським засобом.

Два роки тому наука відкрила, що головний компонент віагри – силденафіл – має протимікробні і протиракові властивості. Канадські дослідники провели експеримент з мишами, болевшими декількома видами агресивних ракових пухлин: тварин лікували, перевіряючи склади, в яких комбінувалися віагра і різні ліки, які вже використовуються в лікарській практиці. При появі метастазів у гризунів вчені видалили частину пухлин і ввели в організм тварин великі дози віагри в комплексі з однією з популярних вакцин від грипу.

Читайте також:  Ці нібито нездорові продукти корисні для організму

У підсумку фахівці переконалися: без використання складу з віагрою число метастазів у мишей виростало до 120-150, приводячи до швидкої загибелі тварин. Але коли тваринам вводили віагру або склад з віагри і вакцини від грипу, число метастазів зменшувалася. У першому експерименті їх рівень знизився до 24, у другому – до 11.

«Віагра і її аналоги пригнічують роботу ферменту PDE-5, який управляє кровотоком в статевих органах чоловіків, а також активністю деяких типів імунних клітин. Придушення роботи PDE-5, як показали експерименти, стимулювало роботу «клітин-кілерів» імунної системи, що борються з раком, а також нейтралізувало тільця, які пригнічують імунітет », – повідомили автори проекту про який спостерігається ефект віагри.

Читайте також:  Як розпізнати деменцію: лікар назвав ранню ознаку під час перегляду телевізора

В даний час вчені організовують перші клінічні випробування за участю людей – з ними погодилися співпрацювати 24 добровольці з госпіталю Оттави, що готуються до видалення пухлин.

Джерело: МедікФорум