Перспектива створення таблетки проти голоду стала реальною після того , як учені виявили спосіб виробництва молекул , що пригнічують апетит. Честь відкриття належить дослідникам з Імперського коледжу Лондона.

На горизонті замаячила перспектива створення таблетки , здатної “вимкнути” відчуття голоду. Вона може використовуватися для лікування ожиріння в якості альтернативи таким радикальним хірургічним методам , як гастрошунтирування . Британські вчені виявили в організмі людини молекулу , яка дає тілу команду перестати їсти .
 
Спостереження за добровольцями показали , що коли людина наїдається до відмови фруктами і овочами , їх волокна випускають у шлунково-кишковий тракт ацетат. Отримана на основі цього ацетату таблетка могла б допомогти людям обмежувати себе в їжі , не стикаючись з голодними спазмами , які доставляють основну муку дієтерам і руйнують багато спроб схуднути.
 
Автори дослідження припустили , що людство стрімко набирає вагу через захоплення переробленою їжею , яка не вступає в реакцію з бактеріями кишечника , щоб вони виробляли ацетати або солі оцтової кислоти. А без них мозок не отримує сигналу про насичення , продовжуючи віддавати тілу команди про необхідність поглинання їжі .
 
Сьогодні дієта середньостатистичного європейця складається з 15 г волокон в день , а в часи Кам’яного століття в ній було близько 100 г волокон. Тим часом , травна система людини не еволюціонувала в достатній мірі для того , щоб нормально реагувати на нову дієту , що і викликає цілу епідемію ожиріння.
 
І хоча відкриття британських учених може спонукати людей вживати ще більше фруктів і овочів , самі дослідники вважають , що створили передумови для створення нових препаратів для лікування ожиріння.

Читайте також:  Про небезпеку томатного соку розповіла нутріціолог

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВЧЕНІ РОЗГАДАЛИ ВЕЛИКУ ЗАГАДКУ ДОТИКІВ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News