Діаліз видаляє з організму продукти обміну речовин і рідини, які ваші нирки не в змозі видалити. Метою діалізу також є підтримка балансу організму шляхом коригування рівнів різних токсичних речовин в крові. Без діалізу всі пацієнти з непрацюючими нирками померли б від скупчення токсинів в організмі.

Принципи діалізу

Існує два типи діалізу: перитонеальний діаліз і гемодіаліз. Який би варіант лікування не був обраний, цілі діалізу дуже схожі: діаліз призначений для заміни основних ниркових функцій. Цілі терапії: видалення продуктів обміну речовин, видалення зайвої рідини і підтримання збалансованої кількості хімічних сполук (електролітів) та інших речовин в організмі. Для ефективного діалізу потрібно: напівпроникна мембрана, подача крові, діалізний розчин і метод видалення зайвої рідини.

Напівпроникна мембрана

В процесі діалізу напівпроникна мембрана відокремлює кров від діалізного розчину. Ця мембрана пропускає через себе тільки певні речовини. Вона дозволяє видалити продукти обміну речовин, воду, електроліти та інші речовини з крові в діалізний розчин (і іноді в іншому напрямку) за допомогою процесу, який називається дифузією. Переміщення продуктів життєдіяльності та інших речовин залежить від проникності мембрани, розміру і структури різних речовин, складу діалізного розчину і подачі крові до мембрани.

Кровопостачання

Чим ефективніша подача крові до мембрани, тим вища якість діалізної терапії. При гемодіалізі подача крові може контролюватися діалізним апаратом.

Діалізуючий розчин

У разі застосування будь-якого з двох методів діалізу діалізуючий розчин забезпечує видалення з крові продуктів обміну речовин. Крім цього, він містить певні речовини, що допомагають коригувати дисбаланс, що є результатом ниркової недостатності.

Видалення рідини

Видалення рідини при гемодіалізі досягається шляхом дуже різних процесів (на відміну від перитонеального діалізу). При гемодіалізі діалізний апарат використовує різницю тисків, щоб спровокувати рідину виходити з крові через мембрану в діалізуючий розчин. При перитонеальному діалізі в діалізному розчині використовується глюкоза. Це дає ефект стимулювання переміщення надлишкової рідини з крові в діалізний розчин, який періодично зливають. Мета діалізу

Мета діалізу

Який би метод діалізу не використовувався, він переслідує наступні цілі: видалення продуктів обміну речовин, видалення зайвої рідини, коригування електролітного дисбалансу і коригування рівня pH організму.

Потрібен діаліз? За Програмою медичних гарантій люди із хронічною хворобою нирок можуть отримати діаліз безкоштовно, незалежно від форми власності медичного закладу. “Фрезеніус Медикал Кер Україна” має підписаний договір з НСЗУ на надання послуги перитонеального діалізу, гемодіалізу та вільні місця.

*На правах реклами