Поява болю в спині не завжди виникає як люмбаго, в деяких випадках вона сигналізує, що ваші внутрішні органи можуть бути не в порядку.

Біль у спині, як правило, змушує думати про «простріл» (люмбаго), дефекти міжхребцевих дисків або пошкодження нервів. Але іноді за цим можуть ховатися органічні причини, – повідомила невролог Олександра Альохіна.

«У разі незрозуміло сильного болю в спині або болю, який не проходить, її провокаторами можуть виявитися проблеми з органами, які на перший погляд не мають до цього жодного відношення», – зауважила лікарка.

Фахівець пояснила: серце, шлунково-кишковий тракт та інші внутрішні органи мають зв’язок із певними ділянками шкіри. Якщо один із таких органів стає хворим, то хворіти може і та ділянка тіла, шкіра якого пов’язана з цим органом, тому що вони з’єднані одним і тим же спинномозковим нервом. Крім того, багато органів розташовані в безпосередній близькості від хребта і можуть викликати там біль.

Ось кілька прикладів:

  • Біль у верхній частині спини – можливий сигнал запалення слизової оболонки шлунка.
  • Біль у нижній частині спини – можлива ознака проблем із кишечником або запалення ниркової балії, до якої особливо схильні жінки.
  • Також біль у спині може виникати, якщо є проблеми зі здоров’ям із серцем.

Медик рекомендує враховувати цю особливість при болях у спині та за необхідності консультуватися з фахівцями про можливість обстеження організму.