Кілька десятиліть тому майже всі хворі на рак кишечника були старше 60 років. Але зараз ситуація змінюється – сидячий спосіб життя, шкідливі звички і погане харчування призвели до того, що рак кишечника все частіше з’являється у людей середнього віку і навіть у молоді.

Рак кишечника нерідко діагностується на пізніх стадіях, так як його рання симптоматика досить розмита і не викликає особливого занепокоєння у хворих. Один з найбільш ранніх симптомів – дискомфорт в кишечнику після їжі. Це може бути біль, здуття, підвищене газоутворення та інші неприємні симптоми з боку кишечника. Але на це часто не звертають уваги, списуючи на інші причини, наприклад, якість продуктів. Проте, якщо дискомфорт після їжі виникає постійно, потрібно обов’язково звернутися до лікаря – такий симптом в більшості випадків говорить про запальні процеси слизової, але може свідчити і про рак.

Занепокоєння повинно викликати постійний розлад стільця. Діарея або запор іноді можуть з’являтися у абсолютно здорових людей, але якщо вони стали вашими постійними супутниками, потрібно обов’язково пройти обстеження. Причин для порушень стільця може бути безліч і рак – в їх числі.

Є один симптом, при появі якого хвилюватися починають майже всі. Це кров в стільці. При раку кишечника кров’яні виділення спочатку можна помітити тільки на туалетному папері, але з плином часу крові в калі стає більше. Якщо ви помітили кров в стільці, не затягуйте візит до лікаря.