Якщо ви свідомо не хочете користуватися «хімічними» дезодорантами, зверніть увагу на лайм – він також дозволяє досягти приємного запаху пахв.

Звичайно, дезодорант, як і раніше, залишається одним з головних косметичних засобів влітку, але не можна не враховувати і того, що останніми роками його критика стає все гучнішою. Деякі вчені вважають, що речовини у складі дезодорантів можуть негативно впливати на організм.

Чим же можна обробити пахви, якщо немає бажання (чи можливості) використовувати дезодорант?

Один із лайфхаків, який сьогодні рекомендує багато б’юті-блогерів, – це використання лайма.

Що робити: розрізати лайм і нанести його сік на пахви відразу після душу (але не після гоління!). Це можна зробити, обробляючи шкіру безпосередньо половинками фрукта або можна нанести сік лайма на ватний диск і потім промокнути їм пахвові западини.

Читайте також:  Які фрукти та овочі потрібно обов'язково їсти восени

Коментар лікаря. За словами дерматолога і дерматохірурга Григорія Гольдіна, добавки лайма дійсно зустрічаються в багатьох косметичних продуктах – вони мають приємний свіжий запах і пригнічують неприємні аромати, до того ж кислоти, що містяться в них, змінюють значення рН шкіри, так що бактерії (відповідальні за запах поту) не можуть осіти ній. Окремий плюс: лайм імітує ефект, що звужує пори, багатьох антиперспірантів і, таким чином, сам діє як натуральний дезодорант.

Проте слід виявляти обережність.

Під дією сильного сонячного світла на шкірі, обробленій соком, може швидко виникнути фотоалергічна реакція, так званий “маргаритний дерматит” з появою характерного висипу. Тому в спекотні дні використовувати лайм все ж таки не слід – краще віддати перевагу перевіреним дезодорантам, що не містять спірних солей алюмінію. Для більш прохолодних днів може підійти.

Читайте також:  Дієтолог розповіла про шкоду відмови від солодощів та інших «шкідливих» продуктів