Однією з ключових ознак деменції є втрата пам’яті, але медики вказують і на інші прояви набутого недоумства.

Деменція – це стан, що належить до групи порушень, які впливають роботу мозку. Існують різні його типи, найбільш поширеною є хвороба Альцгеймера (на неї припадає від 50 до 75 відсотків усіх діагностованих випадків деменції). Особливо часто піддаються цьому захворюванню жінки похилого віку: за даними ВООЗ, жінки старше 60 років у два рази частіше страждають від хвороби Альцгеймера, ніж від раку молочної залози.

Фахівці розповіли, які ранні симптоми можна помітити під час розвитку деменції, їх рекомендації опублікувало видання The Sun.

Втрата короткочасної пам’яті. Є типовою ранньою ознакою недоумства. Людина все частіше забуває нещодавні події, але пам’ятає факти та деталі минулого.

Перепади настрою. Ще одним раннім симптомом деменції є значна зміна настрою чи характеру. Деменція впливає судження і самосвідомість, те, як людина думає чи як діє.

Апатія. При розвитку деменції відбувається втрата інтересу до тих занять та хобі, які раніше приносили людині задоволення, займали час, були предметом обговорення. Часто це відбувається у зв’язку з тим, як недоумство впливає на мислення та пам’ять.

Розгубленість. Дезорієнтація, що все частіше виникає, – ще одна рання ознака захворювання мозку. Людина чимось займається, але раптом перестає розуміти, навіщо вона це робить, забуваючи спочатку поставлену мету.

Обачливі рішення. Хворим на деменцію властиво здійснювати незвичайні, необдумані дії, що виходять за рамки їх типової поведінки.

Втрата почуття напряму. Якщо у близької людини раптом стали виникати проблеми з проходженням знайомих маршрутів, це може бути приводом для занепокоєння. Люди з деменцією починають блукати та губитися у місцях, де вже бували багато разів.

Зміни мови. Також маркером недоумства є труднощі з передачею своїх думок та емоцій. Деменція впливає спілкування і мову людини – їй стає дедалі важче підбирати потрібні слова, він усе частіше вживає слова у неправильному значенні.

Втрата функцій. Для людей, які наражаються на недоумство, прості завдання, такі як приготування чашки чаю або замикання дверей, можуть стати важкими, оскільки функція мозку і когнітивна діяльність починають погіршуватися. Підтримка будинку в чистоті, оплата рахунків, зберігання продуктів – базова рутина життя, що вимагає самостійного виконання та контролю, при деменеції не може підтримуватись належним чином.