Завдяки введенню під шкіру білка можна стимулювати волосяні фолікули, миші, які зазнали хіміотерапії не позбулися волосяного покриву, – повідомляє журнал Cancer Research”.

Втрата волосся – це дуже видимий побочний симптом хіміотерапії, який з нею пов’язаний. Це також один з найболючіших побічних ефектів. Під час одного з досліджень жінок з раком молочної залози приблизно 8 відсотків опитаних розглядали питання про відмову від лікування, бажаючи врятувати волосся.

Існує мало способів, які можуть вирішити цю проблему. Охолодження шкіри голови за допомогою спеціальної шапочки чистить капіляри, завдяки чому в волосяні фолікули надходить менше руйнуючих їх препаратів. Однак цей метод є дорогим, працює тільки, на що другій людині, продовжує терапію на дві години і може бути причиною дискомфорту і головного болю.

Вчені також експериментували з стимулятором росту волосся міноксидилом, але дослідження не підтвердило його ефективність.

Сун-Ян Лін з Національного Тайванського Університету вирішив краще вивчити механізми, що призводять до пошкодження волосяних фолікулів. Його команда вивчала роль білка під назвою p53.

Цей білок активується під час хіміотерапії і допомагає придушувати ріст пухлини, однак працює також на інші швидко поділяючі клітини – такі, як у волосяних фолікулах. Попередні дослідження показали, що позбавлені р53 миші не втрачають волосся під час хіміотерапії.

Подальші дослідження показали, що р53 блокує активність іншого, стимулюючого волосяні фолікули білка WNT3a. Коли дослідники ввели під шкіру миші кульки, просочені WNT3, хіміотерапія не призвела до втрати шерсті в оброблених місцях. А на решті частини тіла волосся випало.

Аналіз під мікроскопом показав, що під впливом WNT3 кількість стовбурових клітин у підстави волосяних фолікулів збільшилася вдвічі.

В даний час продовжуються дослідження над застосуванням аналогічного методу у людей.