Німецькі вчені внесли істотні корективи в історію походження сучасних людей.

Людина виду Homo sapiens вступав у статевий зв’язок з неандертальцями і мав з ними спільне потомство, що можна бачити по генофонду сучасних людей. Однак масштаби змішування крові двох гілок були досі недостатньо ясні. Новітні дані про це надали вчені з Інституту еволюційної антропології ім. Макса Планка (Лейпциг, Німеччина) на сторінках журналу Science.

Вчені досліджували мільярди фрагментів ДНК померлої жінки з печери Віндія в Хорватії. Порівняння отриманих даних з іншими геномами дозволило внести корективу в походження сучасних людей. З’ясувалося, що досі досліджені неандертальці, розділені відстанню в кілька тисяч кілометрів, мають між собою набагато більш тісну спорідненість, ніж сучасні люди. Тобто, неандертальці в цілому становили нечисленну популяцію. У період 130-145 тис. років тому вже відбувався горизонтальний обмін генів неандертальців з людьми Homo sapiens, тобто ще до поділу сибірської і хорватської неандертальських груп.

Читайте також:  Названо небезпечні симптоми нестачі гормонів щитовидної залози

За новими даними вченим, частка неандертальських генів у людини становить від 1,8 до 2,6% більше у порівнянні з більш ранніми оцінками 1,5-2,1%.

Джерело: MedikForum