При високому рівні холестерину зазвичай немає ніяких симптомів, через що виявити цей стан буває складно. Проте занадто велика кількість цієї речовини в крові загрожує різними проблемами для здоров’я.

Щоб знизити рівень холестерину, важливо в першу чергу переглянути щоденний раціон, виключивши з нього одні продукти і додавши інші. Наприклад, впоратися з цим станом допоможе апельсиновий сік.

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Lipids in Health and Disease, напій здатний значно знижувати кількість холестерину в організмі. У дослідженні взяли участь 129 учасників у віці від 18 до 66 років. Частина з них – 41% – пила апельсиновий сік (в цілому 500 мл) два рази на день протягом одного року.

В результаті було виявлено, що ті, хто регулярно вживав напій, мали “значно нижчий” рівень загального і “поганого” холестерину. Причому аналогічні результати спостерігалися як у людей з нормальним рівнем цієї речовини, так і високим. Однак у добровольців, які пили сік нерегулярно, таких результатів не побачили.

Іншою перевагою апельсинового соку було більш високий вміст вітаміну С і фолієвої кислоти в організмі учасників.