Больові відчуття у певних місцях можуть бути свідченням того, що у людини підвищений рівень холестерину. Останній необхідний організму тільки в межах норми, його надлишок загрожує низкою негативних наслідків для здоров’я.

Фахівці медичної компанії DocDoc звертають увагу, що зазвичай підвищений холестерин дається взнаки за рахунок тих чи інших симптомів вже коли шкоди організму завдано, передає Express. Якщо відбулася закупорка судин, то в цих частинах тіла можлива поява неприємних відчуттів. Наприклад, при закупорці судин на ногах це нагадає про себе у процесі ходьби.

Своєчасно виявити підвищений холестерин перед тим, як виникнуть наслідки, можна тільки за рахунок регулярної здачі аналізу крові. Фахівці радять звернутися до лікаря, щоб він направив на обстеження, якщо є певні фактори. Зробити це потрібно особам старше 40 років, тим, у кого є зайва вага або в анамнезі є проблеми з холестерином.

Читайте також:  Названо «нез'ясовне відчуття», яке здатне бути ранньою ознакою раку

Також скоротити ризики допоможе зміна способу життя. Фахівці компанії Bupa закликають відмовитися від куріння, дотримуватися здорового харчування, яке включало б достатні обсяги ненасичених жирів. Останніх багато у деяких видах олії, авокадо, жирної риби, горіхів.