Дієтолог Олена Соломатина: за наявності атеросклерозу краще виключити з раціону дуже солону та жирну їжу.

Атеросклероз характеризується негативними змінами судинної тканини у зв’язку з накопиченням холестерину та формуванням у судинах бляшок, що складаються з частинок жирів та кальцію.

Внаслідок їх утворення стінки судин твердіють і погано розтягуються під натиском крові, що збільшує ризик їх ушкодження, а також закупорки. Наслідком цього може стати розвиток небезпечних для життя станів, включаючи тромбоз та серцеві напади.

Лікар-дієтолог Соломатина констатувала в інтерв’ю, що людям з атеросклерозом мають ретельно вибирати продукти для свого харчування. Медик пояснила, які з них є особливо шкідливими при цьому порушенні.

«При підвищеному холестерині та наявності атеросклеротичних бляшок потрібно прибрати з раціону продукти з високим вмістом насичених жирів – свинину, жирні яловичину та баранина, а також сир та сметану», – поділилася рекомендацією експерт.

Також Соломатина звернула увагу на те, що деякі продукти можуть містити в собі прихований жир – зокрема, його джерелом є сосиски та ковбасні вироби, цукерки, випічка та багато кондитерських продуктів готового виробництва, заморожені напівфабрикати.

Лікар зазначила, що при атеросклерозі для людини зростає можливість постраждати від гіпертонічного кризу – небезпечного стану з дуже різким підйомом артеріального тиску. Щоб зменшити його ризики, з раціону краще виключити продукти з високим вмістом солі, що сприяє затримці рідини та зростанню кров’яного тиску.