«Гострий» живіт – стан, який категорично не можна терпіти і тим більше «глушити» біль таблетками. Ось найважливіші ознаки того, що потрібно якомога швидше звернутися до лікаря, якщо ви відчуваєте біль в животі.

Лікарі категорично не рекомендують терпіти біль в животі і тим більше «глушити» його таблетками. Якщо больові відчуття не проходять протягом тривалого часу, якщо біль наростає і супроводжується нудотою і іншими симптомами, потрібно якомога швидше звертатися до лікаря. А якщо до болю додаються ще й наведені нижче ознаки, потрібно викликати “швидку”, так як мова може йти про смертельно небезпечні ситуації.

Біль такий сильна, що виступає піт

Якщо біль, який ви відчуваєте, настільки сильний, що супроводжується інтенсивним потовиділенням, потрібно як можна швидше звернутися до лікаря. Піт — це сигнал того, що тіло переживає сильний стрес, причина якого, швидше за все, дуже серйозна.

Блювота або діарея з кров’ю

Ще одна дуже погана ознака — блювота або діарея з кров’ю. Причому, кров може бути червоною або чорною — в будь-якому випадку це ознака того, що вам потрібна термінова допомога.

Біль віддає в іншу частину тіла

Болі в животі, які «віддають» у верхню частину тіла, можуть свідчити про серцевий напад. Якщо біль віддає в спину, мова може йти про запалення підшлункової залози або виразці. У будь-якому випадку, якщо біль в животі «відбивається» в будь-яку іншу частину тіла, потрібно якомога швидше викликати лікаря.

У вас висока температура

Підвищена температура – ознака інфекції, котра розвивається. Деякі з них — наприклад, шлунковий вірус — можуть бути відносно нешкідливі (хоча і неприємні), але відрізнити смертельно небезпечну інфекцію від відносно безпечної може тільки лікар. Тому обов’язково викликайте лікаря, якщо болі в животі супроводжуються високою температурою.

Якщо біль по‑справжньому сильна

Якщо у вас відчуття, що біль буквально розриває вас на шматки, терміново викликайте лікаря, особливо якщо з’являється відчуття, що біль поступово піднімається до спини. Такий біль може бути сигналом розриву аорти, яка доставляє кров до верхньої частини тіла. Якщо терміново не вжити заходів, це може призвести до інвалідності і навіть смерті.

Біль заважає вам дихати

Якщо біль супроводжується задишкою або від нього перехоплює подих, це теж ознака того, що необхідно терміново викликати лікаря. Наприклад, задишка може свідчити про серцевому напад, котрий розвивається, а в такій ситуації кожна хвилина на рахунку.

Біль супроводжується постійною блювотою

Іноді блювота приносить полегшення, але якщо пацієнта рве часто, це вказує на серйозне захворювання. Крім того, постійна або часта блювота може привести до зневоднення, а це теж дуже небезпечно.

Ваша шкіра жовтіє

Якщо ви помічаєте, що шкіра набуває жовтуватого відтінку, потрібно терміново викликати лікаря: швидше за все, біль попереджає про неполадки в роботі печінки або жовчного міхура. Важливо вжити заходів якомога швидше.

Якщо ви не знаєте, що могло викликати біль

Зазвичай ми можемо припустити, що саме могло спровокувати напад болю: порушення дієти, несвіжа їжа або інші дії. Якщо ж біль з’явився, що називається, на рівному місці, потрібно терміново звернутися до лікаря.

У вас діагностований діабет

Діабет — це захворювання, яке істотно підвищує ризик розвитку інсульту та захворювань серцево-судинної системи. Якщо у вас діагностовано ця хвороба і ви відчуваєте біль або дискомфорт у верхній частині живота, звертайтеся до лікаря: це може бути ознакою так званого «тихого» серцевого нападу. Болі у верхній частині живота у діабетиків-практично те ж саме, що сильний біль у грудях у тих, хто не страждає від цього захворювання.

Болі з’явилися відразу після їжі або вживання алкоголю

Сильний біль у верхній частині живота, який з’являється відразу після їжі — один із симптомів панкреатиту. Якщо вчасно не почати лікування, це може призвести до інвалідності і навіть смерті.