Мексиканські фахівці прийшли до висновку про те , що традиційна для їхнього регіону « кактусова горілка » – текіла може приносити певну користь організму . Зокрема , медики виявили у текіли здатність протистояти активності жирових клітин.
 
В експерименті вчених були задіяні лабораторні миші , яких розділили на кілька груп. Особливістю кожної був питний режим : одним мишам давали звичайну воду , а решті – воду з аспартамом , глюкозою , фруктозою , сахарозою , сиропом агави або агавінамі .
 
У результаті з’ясувалося , що миші , які споживали воду з агавінамі , проявляли більш помірний апетит і набирали менше ваги , при цьому у них падали показники цукру в крові. Примітно , що точно такий же ефект справляло питво простої води : в контрольній групі мишей , яким давали воду без добавок , рівень цукру в крові також знижувався.
 
За словами медиків , компоненти сиропу агави – ​​рослини , використовуваного для виробництва текіли , працюють як клітковина. Цим і пояснює ефект зниження цукру в крові. Самі агавіни , до речі , здатні бути і універсальним підсолоджувачем , так як за своєю хімічною структурою є легкорозчинними цукрами з низьким глікемічним індексом.
 
«Засоби з агавінамі просто необхідні діабетикам і людям з ожирінням » , – цитує дослідників Meddaily . Примітно , що текіла , яка містить агавіни і раніше виділялася вченими як напій, що володіє цілющими властивостями – « кактусова горілка » здатна боротися з виразками , остеопорозом і навіть з онкологією .

Читайте також:  100-річна жінка пояснила, як дожила до такого віку