ГоловнаНовини Здоров'яБрак сонячних ванн може призвести до раку

Брак сонячних ванн може призвести до раку

Недостатня кількість сонячного світла, одержуваного людьми взимку, збільшує ризик розвитку онкологічних захворювань. До такого висновку дійшли данські дослідники з Університету Копенгагена.

сонячне світло

Люди, що проживають в північних країнах, на зразок Росії, повинні підставляти під промені сонячного світла руки, шию і голову протягом 5-30 хвилин кілька разів на тиждень, щоб їх організм генерував достатню кількість вітаміну D. Однак взимку цього майже ніколи не відбувається, як встановили дослідники з Данії. Між тим, нестача сонячних ванн може збільшити ризик розвитку раку, тому росіянам і жителям інших північних країн потрібно вдаватися до допомоги вітамінних добавок в зимові місяці.

Датські вчені спостерігали за 96 000 чоловік впродовж 40 років. У всіх добровольців регулярно збиралися аналізи крові, вчені також стежили за їх дієтами і способом життя. Виявилося що у людей, в організмі яких фіксувався найнижчий рівень вітаміну D, на 40% вище збільшувався ризик розвитку раку. Зазначимо, що цей вітамін виробляється в нашому організмі шкірою під впливом сонячного світла і здорової дієти. Більшість людей отримує п’яту частину необхідної добової дози вітаміну D через продукти харчування, а решту чотири п’ятих допомогою сонячного світла.

Однак в північних країнах, жителі недоотримують необхідного обсягу сонячних ванн через характерні особливості клімату. З жовтня по березень сонце знаходиться дуже низько, і воно не забезпечує достатньої кількості світла, необхідного для виробництва шкірою вітаміну. Саме тому вчені рекомендують жителям таких країн дотримуватися здорового харчування і навіть приймати вітамінні добавки взимку.

В ході попередніх досліджень вчені виявили статистично достовірний зв’язок між показником передчасної смертності та низьким рівнем вітаміну D в організмі. Однак цей дефіцит вітаміну може бути показником нездорового способу життя в цілому, так що отримані висновки не є визначальними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРАВДА ПРО ВІТАМІН D

ВІТАМІН D ДЛЯ ПРОФІЛАКТИ ЗАСТУДИ

СОНЦЕ І ГОЛОВНИЙ БІЛЬ