Недостатня кількість сонячного світла, одержуваного людьми взимку, збільшує ризик розвитку онкологічних захворювань. До такого висновку дійшли данські дослідники з Університету Копенгагена.

Люди, що проживають в північних країнах, на зразок Росії, повинні підставляти під промені сонячного світла руки, шию і голову протягом 5-30 хвилин кілька разів на тиждень, щоб їх організм генерував достатню кількість вітаміну D. Однак взимку цього майже ніколи не відбувається, як встановили дослідники з Данії. Між тим, нестача сонячних ванн може збільшити ризик розвитку раку, тому росіянам і жителям інших північних країн потрібно вдаватися до допомоги вітамінних добавок в зимові місяці.

Датські вчені спостерігали за 96 000 чоловік впродовж 40 років. У всіх добровольців регулярно збиралися аналізи крові, вчені також стежили за їх дієтами і способом життя. Виявилося що у людей, в організмі яких фіксувався найнижчий рівень вітаміну D, на 40% вище збільшувався ризик розвитку раку. Зазначимо, що цей вітамін виробляється в нашому організмі шкірою під впливом сонячного світла і здорової дієти. Більшість людей отримує п’яту частину необхідної добової дози вітаміну D через продукти харчування, а решту чотири п’ятих допомогою сонячного світла.

Однак в північних країнах, жителі недоотримують необхідного обсягу сонячних ванн через характерні особливості клімату. З жовтня по березень сонце знаходиться дуже низько, і воно не забезпечує достатньої кількості світла, необхідного для виробництва шкірою вітаміну. Саме тому вчені рекомендують жителям таких країн дотримуватися здорового харчування і навіть приймати вітамінні добавки взимку.

В ході попередніх досліджень вчені виявили статистично достовірний зв’язок між показником передчасної смертності та низьким рівнем вітаміну D в організмі. Однак цей дефіцит вітаміну може бути показником нездорового способу життя в цілому, так що отримані висновки не є визначальними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРАВДА ПРО ВІТАМІН D

ВІТАМІН D ДЛЯ ПРОФІЛАКТИ ЗАСТУДИ

СОНЦЕ І ГОЛОВНИЙ БІЛЬ