Цей вітамін зміцнює кістки, захищає від діабету, серцевих захворювань, розсіяного склерозу і раку. Дізнайтеся більше про вітамін D.

Вітамін D і міцні кістки

Вітамін D відіграє вирішальну роль у процесах формування кісткової тканини. Завдяки цьому вітаміну відбувається засвоювання організмом кальцію з їжі. При дотриманні добової дозування вітаміну D літні люди можуть істотно мінімізувати ризик переломів кісток. Дітям вітамін D необхідний для нормального розвитку скелета і запобігання рахіту.

Вітамін D і розсіяний склероз

Розсіяний склероз більше поширений в географічних широтах, що знаходяться далі від екватора. Можливо, розвиток даного захворювання пов’язаний з нестачею сонячного світла (завдяки сонячним променям відбувається синтез вітаміну D в організмі), що автоматично призводить до зменшення синтезу вітаміну D. Повних і незаперечних доказів, що вказують на зв’язок вітаміну D і розсіяного склерозу поки ще немає, проте вченим вдалося ідентифікувати дефект гену, який призводить до зменшення продукції вітаміну D і одночасно – збільшення ймовірності розвитку хвороби.

Читайте також:  Вітаміни та здоров'я шкіри
Вітамін D і цукровий діабет

Деякі дослідження вказують на можливий зв’язок між браком вітаміну D і цукровим діабетом. Разом з тим, вітамін D поки не використовується як лікувальний або профілактичноий засобу від діабету, оскільки дане положення потребує подальших досліджень. Можливо, дефіцит вітаміну D в поєднанні з надмірною вагою може сприяти розвитку діабету.

Вітамін D і зайва вага

Дослідження показують, що у огрядних людей часто відзначається низький вміст вітаміну D в крові. Вся справа в тому, що жирова тканина здатна поглинати вітамін, тим самим роблячи його недоступним для інших органів і тканин організму. Вченими і дієтологами помічено, що додавання вітаміну D в раціон харчування сприяє більш успішній боротьбі із зайвою вагою.

Брак вітаміну D і депресія

Вітамін D грає роль в мозкової діяльності. Одне з багатообіцяючих досліджень побічно вказує на той факт, що високі дози вітаміну D здатні знизити вираженість депресивної симптоматики.

Сонячні промені і синтез вітаміну D

При впливі сонячних променів на шкіру в організмі людини запускається каскад біохімічних реакцій, спрямованих на синтез вітаміну D. Навіть декількох хвилин під сонячними променями на день буде достатньо для продукції необхідної дози вітаміну. Однак якщо ви проживаєте в місцевості, де, в основному, похмура погода і довгі холодні зими, то доцільно отримувати вітамін D з їжі. Велика кількість вітаміну міститься в лососеві, макрелі, рибі-меч, сардині і тунці. Невелика кількість вітаміну D містить яєчний жовток і яловича печінка.

Читайте також:  Вітаміни та здоров'я шкіри
Симптоми нестачі вітаміну D

Більшість людей з низьким вмістом вітаміну D в крові не помічають за собою ніякої симптоматики. Про суттєвий дефіцит вітаміну D може свідчити крихкість кісток. У даному випадку людину можуть турбувати болі в кістках і м’язах, слабкість. Дефіцит вітаміну D у дітей може призвести до рахіту.

Препарати, що взаємодіють з вітаміном D

Деякі медикаменти призводять до недостатнього засвоєнню вітаміну D організмом. До таких препаратів можна віднести проносні, стероїди, протисудомні і ліки, що знижують рівень холестерину. При прийомі дигоксину (серцевий препарат) занадто велика кількість вітаміну D в крові може привести до істотного підвищення рівня кальцію, що призведе до порушення серцевого ритму.

Читайте також:  Вітаміни та здоров'я шкіри
Вітамін D і хвороби серця

Низький рівень вітаміну D в крові підвищує ймовірність розвитку серцевих нападів, інфаркту та інших серцево-судинних захворювань. Правда, поки що невідомо, чи здатне збільшення прийому вітаміну знизити ймовірність розвитку захворювань. Занадто великі дози вітаміну D здатні надають шкідливу дію на судини.

Вітамін D і рак

Дослідження показують, що люди з достатнім рівнем вітаміну D в крові рідше страждають від раку товстої кишки.

Деякі дослідження вказують на деяку зв’язок між вітаміном D і профілактикою раку молочної залози і простати. Хоча достовірних даних на цей рахунок поки ще немає. Також існує думка, згідно з яким високі дози вітаміну D сприяють розвитку раку підшлункової залози.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВІТАМІНИ ДЛЯ МОЗКУ

ВІТАМІНИ ВІД ВТОМИ

ВІТАМІНИ ТА РОСЛИННІ МАСЛА