У вас підвищений рівень холестерину? Ви турбуєтеся про здоров’я вашої судинної системи? Щоб захистити свої судини, збільште споживання цих продуктів і дізнайтеся, який позитивний вплив вони надають на запобігання серцевих захворювань. Ми з’ясували, як правильно піклуватися про стан судин, і що треба їсти, щоб вони залишалися чистими.

Найкраще, що ви можете зробити, це слідувати здоровій дієті – це вибір здорових, натуральних продуктів, одним словом, тих, які забезпечують організм всіма необхідними поживними речовинами.

Основні причини розвитку атеросклерозу судин

У групі підвищеного ризику знаходяться не лише люди, які ведуть нездоровий спосіб життя. Ризик цього захворювання збільшують наступні фактори:

•високий рівень «поганого» холестерину ЛПНЩ,

•висока концентрація гомоцистеїну,

•високий тиск,

•куріння,

•резистентність до інсуліну (зниження чутливості організму до інсуліну),

•цукровий діабет,

•надмірна вага і ожиріння,

•низька фізична активність,

•нездорова дієта, рясна, жирна їжа (особливо містять трансжирные кислоти та холестерин), натрій і цукор,

•вік (чим старше, тим вище ризик),

•деякі дослідження також показують підвищений ризик атеросклерозу у людей, які борються з хронічним стресом, апное уві сні і зловживанням алкоголю.

8 продуктів, які захищають артерії від атеросклерозу

Отже, що потрібно їсти, щоб убезпечити свій організм від появи атеросклерозу? Які продукти захищають ваші судини?

1. Оливкова олія – здорові і чисті судини

Насамперед, щоденне використання оливкової олії в нашому раціоні є однією з тих гарних звичок, які допомагають запобігти дегенерацію наших артерій.

Високий вміст хороших жирних кислот і антиоксидантів допомагає мінімізувати шкідливий вплив вільних радикалів і надлишок поганого холестерину.

2. Насіння чіа

Насіння чіа останнім часом стали дуже популярною дієтичною добавкою, призначеною для зниження ваги.

Тим не менш, варто також згадати, що насіння чіа також є одним з кращих елементів дієти, які захищають здоров’я нашого серця.

Вони містять у своєму складі невелику кількість жирних кислот Омега-3 і незамінних амінокислот. Коли вони потрапляють в організм, то мають властивості, які підвищують гнучкість наших кровоносних судин і перешкоджають осождению холестерину в системі кровообігу.

3. Помідори

Помідори містять у своєму складі антиоксидант, званий лікопен. Це дає нам дуже явні переваги в контексті системи кровообігу.

Споживання томатів знижує рівень поганого холестерину (ЛПНЩ) і додатково регулює запальні процеси організму, які часто є причиною підвищеного кров’яного тиску.

4. Овес

Овес містить в своєму складі велику кількість харчових волокон, вуглеводів і незамінних амінокислот. Крім того, він збільшує рівень енергії і покращує здоров’я серцевої системи, і наші артерії стають менш сприйнятливими до шкідливих наслідків холестерину.

Овес і вівсяні продукти є ідеальним рішенням проблем, пов’язаних з високим рівнем поганого холестерину, і в той же час вони прискорюють травлення жирів в нашій травній системі.

5. Чорниця

Ягоди чорниці отримали популярність завдяки своїм протизапальну, антибактеріальну і антиоксидантним властивостям.

Загалом, високий вміст вітамінів, мінералів і містяться в них харчових волокон прискорює обмін речовин. Крім того, у ягід є властивості, які допомагають очищати внутрішні стінки кровоносних судин.

Крім того, ягоди рекомендуються для профілактики холестеролемії і тригліцеридемії, знижуючи рівень накопичення холестерину і тригліцеридів. Це два типи жиру, які відповідають за дегенерацію артерій, одночасно викликаючи появу серцевих захворювань.

6. Лосось

Лосось є одним з кращих джерел кислот і амінокислот Омега-3, і вони мають властивості, які зменшують ризик пошкодження кровоносних судин і проблем з серцем.

Загалом, вживання лосося принаймні два рази на тиждень збільшує присутність хорошого холестерину (ЛПВЩ) в організмі. У той же час він зменшує осадження шкідливих жирів і поганого холестерину (ЛПНЩ), а також тригліцеридів.

Крім того, його дуже висока харчова цінність знижує ризик запалення в тканинах, а також стимулює кровообіг, запобігаючи розвиток гіпертонії.

7. Горіхи

Горіхи, такі як мигдаль, арахіс та інші види, стають все більш популярними продуктами.

Проте багато людей не розуміють, що волоські горіхи дуже корисні для нашого серця і поліпшення функціональності нашої серцево-судинної системи.

Горіхи містять невелику кількість жирних кислот Омега-3, які є здоровими жирними кислотами, які сприяють очищенню артерій та усунення надлишку поганого холестерину (ЛПНЩ).

Крім того, вони містять високу дозу калорій, збільшуючи наші енергетичні рівні і покращуючи наші фізичні та розумові здібності.

Горіхи багаті амінокислотами, які захищають наші артерії, запобігають розвитку багатьох захворювань.

8. Імбир

Останній у цьому списку – імбир, який дуже часто використовується при природному лікуванні різних захворювань.

Він має у своєму складі дуже сильні речовини з протизапальним ефектом. Вони мінімізують окислювальний ефект стресу, а також допомагають спалювати жир.

Крім того, вживання імбиру корисно для зниження кількості обложеного холестерину і допомагає в очищенні нашої крові від токсинів.

Нарешті, його основний інгредієнт – гінгерол покращує кровообіг і в той же час запобігає передчасному затвердіння наших кровоносних судин.

Звичайно, для досягнення найкращих результатів ми повинні дбати про здорову збалансовану дієту, яка супроводжується великою кількістю води і достатньою кількістю фізичної активності. Тільки повністю здоровий спосіб життя допоможе уникнути можливих проблем з судинами.