У вас підвищений рівень холестерину? Ви турбуєтеся про здоров’я вашої судинної системи? Щоб захистити свої судини, збільште споживання цих продуктів і дізнайтеся, який позитивний вплив вони надають на запобігання серцевих захворювань. Ми з’ясували, як правильно піклуватися про стан судин, і що треба їсти, щоб вони залишалися чистими.

Найкраще, що ви можете зробити, це слідувати здоровій дієті – це вибір здорових, натуральних продуктів, одним словом, тих, які забезпечують організм всіма необхідними поживними речовинами.

Основні причини розвитку атеросклерозу судин

У групі підвищеного ризику знаходяться не лише люди, які ведуть нездоровий спосіб життя. Ризик цього захворювання збільшують наступні фактори:

•високий рівень «поганого» холестерину ЛПНЩ,

•висока концентрація гомоцистеїну,

•високий тиск,

•куріння,

•резистентність до інсуліну (зниження чутливості організму до інсуліну),

•цукровий діабет,

•надмірна вага і ожиріння,

•низька фізична активність,

•нездорова дієта, рясна, жирна їжа (особливо містять трансжирные кислоти та холестерин), натрій і цукор,

•вік (чим старше, тим вище ризик),

•деякі дослідження також показують підвищений ризик атеросклерозу у людей, які борються з хронічним стресом, апное уві сні і зловживанням алкоголю.

8 продуктів, які захищають артерії від атеросклерозу

Отже, що потрібно їсти, щоб убезпечити свій організм від появи атеросклерозу? Які продукти захищають ваші судини?

Читайте також:  Розкрито секрет стрункості та здоров'я довгожителів
1. Оливкова олія – здорові і чисті судини

Насамперед, щоденне використання оливкової олії в нашому раціоні є однією з тих гарних звичок, які допомагають запобігти дегенерацію наших артерій.

Високий вміст хороших жирних кислот і антиоксидантів допомагає мінімізувати шкідливий вплив вільних радикалів і надлишок поганого холестерину.

2. Насіння чіа

Насіння чіа останнім часом стали дуже популярною дієтичною добавкою, призначеною для зниження ваги.

Тим не менш, варто також згадати, що насіння чіа також є одним з кращих елементів дієти, які захищають здоров’я нашого серця.

Вони містять у своєму складі невелику кількість жирних кислот Омега-3 і незамінних амінокислот. Коли вони потрапляють в організм, то мають властивості, які підвищують гнучкість наших кровоносних судин і перешкоджають осождению холестерину в системі кровообігу.

3. Помідори

Помідори містять у своєму складі антиоксидант, званий лікопен. Це дає нам дуже явні переваги в контексті системи кровообігу.

Споживання томатів знижує рівень поганого холестерину (ЛПНЩ) і додатково регулює запальні процеси організму, які часто є причиною підвищеного кров’яного тиску.

4. Овес

Овес містить в своєму складі велику кількість харчових волокон, вуглеводів і незамінних амінокислот. Крім того, він збільшує рівень енергії і покращує здоров’я серцевої системи, і наші артерії стають менш сприйнятливими до шкідливих наслідків холестерину.

Читайте також:  3 вітамінні добавки пов'язані з підвищеним ризиком раку легенів

Овес і вівсяні продукти є ідеальним рішенням проблем, пов’язаних з високим рівнем поганого холестерину, і в той же час вони прискорюють травлення жирів в нашій травній системі.

5. Чорниця

Ягоди чорниці отримали популярність завдяки своїм протизапальну, антибактеріальну і антиоксидантним властивостям.

Загалом, високий вміст вітамінів, мінералів і містяться в них харчових волокон прискорює обмін речовин. Крім того, у ягід є властивості, які допомагають очищати внутрішні стінки кровоносних судин.

Крім того, ягоди рекомендуються для профілактики холестеролемії і тригліцеридемії, знижуючи рівень накопичення холестерину і тригліцеридів. Це два типи жиру, які відповідають за дегенерацію артерій, одночасно викликаючи появу серцевих захворювань.

6. Лосось

Лосось є одним з кращих джерел кислот і амінокислот Омега-3, і вони мають властивості, які зменшують ризик пошкодження кровоносних судин і проблем з серцем.

Загалом, вживання лосося принаймні два рази на тиждень збільшує присутність хорошого холестерину (ЛПВЩ) в організмі. У той же час він зменшує осадження шкідливих жирів і поганого холестерину (ЛПНЩ), а також тригліцеридів.

Крім того, його дуже висока харчова цінність знижує ризик запалення в тканинах, а також стимулює кровообіг, запобігаючи розвиток гіпертонії.

7. Горіхи

Горіхи, такі як мигдаль, арахіс та інші види, стають все більш популярними продуктами.

Читайте також:  Які зміни з нігтями говорять про проблеми зі здоров'ям: пояснює лікар

Проте багато людей не розуміють, що волоські горіхи дуже корисні для нашого серця і поліпшення функціональності нашої серцево-судинної системи.

Горіхи містять невелику кількість жирних кислот Омега-3, які є здоровими жирними кислотами, які сприяють очищенню артерій та усунення надлишку поганого холестерину (ЛПНЩ).

Крім того, вони містять високу дозу калорій, збільшуючи наші енергетичні рівні і покращуючи наші фізичні та розумові здібності.

Горіхи багаті амінокислотами, які захищають наші артерії, запобігають розвитку багатьох захворювань.

8. Імбир

Останній у цьому списку – імбир, який дуже часто використовується при природному лікуванні різних захворювань.

Він має у своєму складі дуже сильні речовини з протизапальним ефектом. Вони мінімізують окислювальний ефект стресу, а також допомагають спалювати жир.

Крім того, вживання імбиру корисно для зниження кількості обложеного холестерину і допомагає в очищенні нашої крові від токсинів.

Нарешті, його основний інгредієнт – гінгерол покращує кровообіг і в той же час запобігає передчасному затвердіння наших кровоносних судин.

Звичайно, для досягнення найкращих результатів ми повинні дбати про здорову збалансовану дієту, яка супроводжується великою кількістю води і достатньою кількістю фізичної активності. Тільки повністю здоровий спосіб життя допоможе уникнути можливих проблем з судинами.