Як і будь який інший час року, сонячне літо приносить із собою унікальний набір тригерів: зневоднення, головний біль, алергії та інші. Але якщо вести себе правильно і не нехтувати простими правилами, уникнути головного болю в літні місяці просто.

Захистіть себе

«Яскраве сонячне світло цілком може викликати головний біль», – говорить доктор Мартін, – «особливо вірно це для пацієнтів з мігренню. І це не стільки світло, скільки його відблиски ». Захистіть себе від яскравого світла, використовуйте сонцезахисні окуляри і широкополі капелюхи.

Вода, трохи більше води

«Зневоднення є дуже поширеною причиною головних болів незалежно від сезону», – говорить Фредерік Г. Фрайтаг, медичний директор Центру досліджень головного болю. У спекотну погоду, наш організм втрачає рідину з більшою швидкістю. Незважаючи на те, що фахівці галузі охорони здоров’я не перший рік радять споживати більше рідини в літній період, багато людей не споживають достатньої кількості води. «Мало хто навіть наближається до норми», – каже Фрайтаг. Зрозуміло, оптимальний витрата рідини залежить від фізіологічних особливостей кожної конкретної людини, і все ж для кожного залишається вірним простий індикатор – колір сечі. «Сеча повинна мати світлий колір», каже Фрайтаг. – «Якщо це не так, то існує ймовірність того, ступінь дегідратації підвищена». Також показником зневоднення може бути запор, і … головний біль!

Обережно, спорт!

Така фізична активність, як біг підтюпцем, підняття важких речей, та й будь-яка інша фізична активність, здійснювана під сонцем, може викликати мігрень. Зверніться до фахівця з головного болю для належного регулювання такого виду болю, і пам’ятайте, що гідратація стає ще більш актуальною, коли ви тренуєтеся.

Літній пікнік

На додаток до підтримання водного запасу, неправильне харчування теж може стати причиною головного болю. Якщо ви збираєтеся на барбекю або вечірку на відкритому повітрі, уникайте споживання харчових продуктів з нітратами (у тому числі багато хот-догів). У той час як холодний напій допомагає втамувати літню спрагу, холодний алкогольний напій може створити проблему. Біле вино має менше шансів викликати головні болі, ніж червоне вино або ром. І, звичайно, пити можна лише в помірних кількостях.

Плануйте заздалегідь

Тепла погода зазвичай передбачає більшу кількість часу, проведеного на свіжому повітрі, екскурсії та подорожі, не захоплюйтеся і не забувайте про ті ліки та процедури, які ви приймаєте, коли знаходитесь вдома. Перш ніж запланувати пригода, переконайтеся, що у вас є все, що потрібно, щоб уникнути небажаного головного болю.

Розслабтеся, це літо

Занепокоєння про головний біль може призвести до тривоги, що знову-таки може спровокувати головний біль. Так що розслабтеся і насолоджуйтеся влітку і сонцем разом зі своїми близькими. Літо дозволяє нам займатися тими видами діяльності, які знижують головні болі, йога, регулярна ранкова зарядка на свіжому повітрі, плавання, теніс знизить ймовірність виникнення головного болю.

Правила гідратації

У розпал літніх місяців, не нехтуйте споживанням води. Зневоднення – часта причина головних болів. Тому не забувайте пити багато, особливо під час і після фізичної активності. Споживайте воду невеликими порціями, але часто протягом усього дня. Це краще, ніж випити за один раз велику кількість рідини.

Найчастіше, коли хочеться пити, люди вибирають такі види рідини:  

  • Вода: це хороший вибір. Кращий спосіб уникнути зневоднення – це пити воду. До того ж вода, безумовно найдоступніший з усіх напоїв, який без шкоди і збитків підтримає ваше тіло в нормі в жарку погоду. Додайте у воду трохи лимона, лайма чи навіть скибочку огірка!
  • Спортивні напої: після води, електролітні напої займають друге місце і можуть служити відмінним варіантом для гідратації, особливо для людей, які планують енергійні вправи.
  • Кава: люди зі зниженим тиском і головними болями, що виникають з цієї причини, нерідко користуються кавовими напоями в якості «засоби першої допомоги». Але слід враховувати і той факт, що надмірна кількість кофеїну може стати причиною безсоння. А людям, що страждають головними болями, перш за все, потрібно добре висипатися. Тому не зловживайте кавовими напоями.
  • Газовані напої: безалкогольні газовані напої, як правило, містять багато цукру, підсолоджувачів і калорій, що робить їх поганим вибором для гідратації.
  • Молоко: знежирене молоко може мати ті ж властивості, що й спортивні напої, згідно з дослідженням, опублікованим в жовтневому номері журналу Міжнародного товариства спортивного харчування за 2008 рік. Так що у спекотні дні можна пити і молоко, зрозуміло, в тому випадку, якщо вам захотілося саме молока.
  • Соки: Високий вміст цукру і калорійність соку робить його в меншій мірі корисним напоєм для гідратації. Але розбавити сік невеликою кількістю води – це відмінний вибір.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ТЕПЛОВИЙ АБО СОНЯЧНИЙ УДАР

ПЕРЕГРІВ НА СОНЦІ І ЙОГО СИМПТОМИ