Вітамін B12 рідко згадують в різних порадах, але це незаслужено: нестача такої речовини в організмі здатна привести до сумних, часто хворобливих проявів. Справа в тому, що при дефіциті B12 може розвинутися анемія: нестача червоних кров’яних тілець, які переносять кисень.

Першими симптомами можуть бути втрата апетиту, головні болі, нервозність, проблеми з концентрацією уваги. Як пише The Express, є і два більш різких, які буде важко ігнорувати:

Болі в роті

Проявлятися в ротовій порожнині це може по-різному: у вигляді неприємного печіння, появи виразок, розпухання язика. Все це пов’язано зі зниженим кровопостачанням цього дуже важливого органу.

Читайте також:  Лікар попередила про щоденні звички, які псують зір

Посмикування м’язів

Мова не про ті випадки, коли це відбувається час від часу – таке буває у всіх, а про систематичне посмикування, яке може тривати більше двох тижнів, пише видання з посиланням на результати дослідження від 2014 року. Вчені тоді прийшли до висновку, що такий стан викликано порушенням в роботі нервової системи на тлі нестачі вітаміну B12 в організмі.

Можливі причини дефіциту B12

Навіть якщо людина вживає в їжу достатню кількість цієї речовини, деякі хвороби можуть перешкоджати його всмоктуванню. Серед них хвороба Крона, целіакія, атрофічний гастрит, злоякісна анемія.

Профілактика

Веганам, дієта яких не дозволяє забезпечувати організм достатньою кількістю вітаміну B12, слід приймати його окремо. Тим же, чий шлунково-кишковий тракт не здатний всмоктувати цю речовину, потрібно звертатися до лікаря, він може призначити уколи. Приводом для походу в лікарню можуть стати вищевказані симптоми.

Читайте також:  Онколог пояснив, чому не варто робити МРТ всього тіла без показань