Причини раку часто різноманітні. Але їжа відіграє ключову роль: близько 30 відсотків випадків раку пов’язані з дієтою. Німецький центр дослідження раку особливо попереджає про двох продуктах харчування.

Рак грудей-найпоширеніший вид раку у жінок, причому рак товстої кишки знаходиться на другому місці у обох статей. Причини розвитку обох типів раку досі не з’ясовані. Тим не менш, дослідники Німецького центру дослідження раку (DKFZ) визначили збудник раку в продуктах харчування: так званий мікроб BMMF.

Потрібні подальші дослідження

BMMF розшифровується як “яловиче м’ясо і молочний фактор”, збудник виявлений в молоці і м’ясних продуктах з європейської яловичини. Ступінь впливу BMMF на ризик раку поки не може бути надійно оцінена. Терміново необхідні подальші дослідження збудників інфекції.

Про значення харчування:

  • Практично кожен третій захворює на рак. Причини тому різноманітні. Однак, за даними ВООЗ, вирішальну роль відіграє дієта. Експерти зі споживання з Stiftung Warentest показують, яких продуктів слід уникати-або, принаймні, їсти в помірних кількостях: дієта відповідальна за кожне третє ракове захворювання.
  • Німецький дослідник раку підозрює: велика кількість випадків раку грудей і товстої кишки може бути викликана інфекцією, що викликається шкідливими патогенами в коров’ячому молоці і яловичині. Тепер у нього є нові докази: лауреат Нобелівської премії з медицини попереджає: патогени в молоці і м’ясі можуть сприяти розвитку раку.
  • Чи є зв’язок між вживанням певних продуктів і розвитком раку? Це досліджують різні дослідження по всьому світу. Деякі дослідники підозрюють, що особливо рак грудей і товстої кишки, а також розсіяний склероз можуть бути пов’язані зі споживанням яловичини і коров’ячого молока. Неправильне харчування у немовлят може згодом привести до раку.